Lvi nakonec na profesionály nestačili a prohráli 4:8, mnohem důležitější než výsledek pro ně ale byl fakt, že pobavili své věrné příznivce.

„Jsme mile překvapeni tím, že byl o exhibici mezi fanoušky tak velký zájem. Nezbývá než poděkovat organizátorům akce v čele s předsedou oddílu FBC Ústí Filipem Ludvíkem. Už nyní můžu slíbit, že do budoucna naplánujeme odvetu," nechal se slyšet marketingový manažer Ústeckých Lvů Přemysl Zeman.

V samotném utkání se hráči Slovanu brzy dostali do vedení, favorizovaní florbalisté ale už do přestávky dokázali vývoj otočit. Ve druhé třetině drželi hokejisté se soupeřem krok a do třetí části nastupovali s vědomím, že jsou blízko senzace. Ta se ale nakonec nekonala, když florbalový výběr dvou ústeckých týmů, kteří se od příští sezony spojí v jeden, vstřelil čtyři branky a rozhodl tak o své výhře 8:4.

„Výsledek je krutý. Vzhledem k tomu, že jsme ale ve stejný den měli dva tréninky, ho bereme. Bylo vidět, že naši kluci hráli proti profesionálům," svěřil se na oficiálních stránkách Lvů jeden z trenérů Slovanu Tomáš Mareš.

Podobný názor zastával i tiskový mluvčí klubu Přemysl Zeman. „Pro naše hráče to bylo úplně jiné utkání než na ledě. Bylo vidět, že s florbalem mají trochu problémy," smál se Zeman a na závěr prozradil, že podobné akce budou v letních měsících pokračovat: „Akce podobného charakteru plánujeme pro naše fanoušky i nadále. V létě je čekají autogramiády a různé soutěže," doplnil na závěr Zeman.

USK Slávie + FBC Ústí – Ústečtí Lvi 8:4 (2:1, 2:2, 4:1)

Branky: 6. Kopta, 7. Stummer, 25. Svoboda, 30. Kučaba, 52. Glatz, 53. Huslička, 55. Nikolič, 56. Brož vlastní – 2. Smetana, 24. Brož, 26. Přeučil, 60. Brož. Rozhodčí: Kamínek, Šindelářová. Diváci: 320.

USK + FBC Ústí: Hlava, Štefec, Hruška – Kopta, Jiránek, Major, Koník, Svoboda, Horák, Vojta, Stumer, Kučaba, Žaloudek, Glatz, Grosse, Jahoda, Terč, Huslička, Brom, Nergl, Nikolič, Tržil.

Ústečtí Lvi: Koutský, Petrásek – Černý, Holomek, Sklenička, Brož, Smetana, Grin, Pavlík, Laš, Rod, Pořický, Vávra, Přeučil, Hošek.