"Mistrovství republiky se účastnilo 450 plavců z pětasedmdesáti klubů naší země. Bohužel někteří reprezentanti museli mítink opustit dřív kvůli mistrovství Evropy, které záhy začalo v Bělehradě," uvedl šéftrenér pořádající Ústecké akademie plaveckých sportů Roman Eckert.

"Z domácích hvězd se stačili představit Jan Šefl, který zvítězil v rozplavbách na 100 metrů motýlek, ale vzhledem k sobotnímu odjezdu do Srbska musel s trenérem Janem Kreníkem finálovou stovku odhlásit. Další ústecká závodnice Daryna Nabojčenko a účastnice mistrovství Evropy stačila vybojovat stříbro na trati 50 metrů volným způsobem, když tento závod zaplavala motýlkem a mistrovský titul tak získala další ústecká závodnice Sára Černá, účastnice letošního mistrovství Evropy juniorů ve Vilniusu," pokračoval.

"Poslední mistrovský titul před odjezdem do Bělehradu přidal Vojtěch Janeček v distanci 50 metrů prsa a obhájil tak loňské prvenství. Další medaile z českého šampionátu získal pro ústecké barvy Šimon Kadlec na 200 a 100 metrů prsa. Poslední cenný kov je zásluhou Sáry Černé na trati 100 metrů volným způsobem," dodal Eckert k národnímu šampionátu.

EVROPSKÉ ÚSPĚCHY

Jeho plavci se neztratili ani mezi evropskou elitou, kam odletěli spolu s trenérem Janem Kreníkem Jan Šefl, Vojtěch Janeček a Daryna  Nabojčenko.

"Poslední jmenovaná postoupila na trati 50 metrů motýlek do semifinále, kam se kvalikovala ze 14. místa z rozplaveb. V boji o finále skončila na 9. místě, závod o medaile jí tak unikl o jedinou příčku," upřesnil Eckert.

"Do semifinálových bojů postoupil i zkušený Jan Šefl, který vyplaval konečné 14.místo," doplnil.