Televizní rosnička předpovídala bouřky, ale na Bukově se objevilo sluníčko, očekával se vyrovnaný boj. Mladý tým kolem hrajícího trenéra a kapitána Jaroslav Vondráška povzbuzovali především kamarádi a rodinní příslušníci, mezi diváky se na chvilku objevil i slavný hokejista, který několik let prožil v NHL. Po několika hodinách mohl pochválit domácí mužstvo, které vyhrálo přesvědčivě 8:1.

Hokejoví fanoušci sledovali hromadně finále mistroství světa mezi Českem a Švýcarskem na řadě míst v Ústí nad Labem. Na snímku jsou fanoušci v kampusu.
Hokejová horečka v Ústí! Fanoušci tlačili Česko ke zlatu v kampusu i v nároďáku

Především na jedničce se hrál skvělý tenis. Oba tenisté si dlouho drželi svá podání, první set prohrál domácí Donald 5:7, soupeř (Brož) často měnil rytmus hry, jeho kraťasy byly milimetrově přesné, všechno mu vycházelo. Oba hráči se hlasitě hecovali, tlak ze strany domácího hráče ve druhém setu narůstal, po několika skvělých prohozech skončil set vítězstvím Donalda 6:1 a tenista z Plzně ztrácel půdu pod nohama. V posledním setu několik míčů zbytečně vyhodit z kurtu, podání už nebylo tak přesné, výsledek byl možná až moc krutý pro hostujícího sportovce (6:0).

V sobotu 25. května se uskutečnila již třináctá sezóna ČEZ RunTour, která přilákala spoustu běžců.
ČEZ RunTour v Ústí: běžci zaplnili ulice města. Najdete se na fotkách?

Ještě jedno utkání se hrálo na tři sety, bylo určitě nejdelší. Domácí Donaldová (16) porazila Novákovou z Plzně 6:0,4:6,7:5. Za stavu 3:1 pro Ústečany dostal šanci talentovaný Filip Dvořák (16), který před týdnem vyhrál na Bukově velký turnaj dorostenců a nominoval se podruhé na Pardubickou juniorku. "Chodím druhým rokem do gymnázia v Krupce, žádný individuální plán nemám, stíhám tenis i školu. V loňském roce jsem se také probojoval do Pardubic, ale vypadl jsem hned v prvním kole. Letos bych chtěl postoupit trochu dál, tak mi držte palce. Tady hraji druhou ligu, což je především velká zkušenost," svěřoval se mladý tenista.

Sluneta Ústí - Nymburk, 3. finále KNBL 2023/2024
Další historický milník: První finálová výhra! Ústí nepustilo Nymburk k ničemu

"Jsem moc rád, že jsme to dotáhli do vítězného konce, každý bod je dobrý. Chceme se udržet ve druhé lize, v loňském roce to bylo pěkné drama. Příští sobotu (1. června od 10.00) nás tady čeká možná rozhodující utkání s Chebem. Jsem z té tenisové partičky nejstarší (28), když mě bylo jako Filipovi, kterého dnes trénuji, tak jsem byl česká juniorská jednička. Možná, že vás překvapím, tenkrát jsem hrál třeba s Medveděvem a Zverevem. Mě to nevyšlo, oni jsou v televizi," s úsměvem vzpomínal kapitán Jaroslav Vondrášek. Přijďte se podívat, pršet prý nebude!

TK Ústí nad Labem – TK Škoda Plzeň
Donald Matthew William - Brož - 5:7,6.1,6:0
Hujo - Vychopeň - 2:6,1:6
Natalie Donaldová - Nováková - 6:0,4:6,7:5
Dvořáková - Pechová - 6:2,6:1
Vondrášek - Šmíd - 6:0,6:1
Dvořák - Hertl - 6:1,6:0
M. W. Donald/Vondrášek - Šmíd/Vychopeň - 6:1,6:4
Dvořák/ Mach - Brož/Hertl - 6:3,1:6, 1:0 skreč
N. Donaldová/Dvořáková -  Pechová/ Nováková - 6:4,6:0