Nelítostné slunce a úmorné vedro, tak by se dalo charakterizovat letošní mistrovství České republiky juniorů a seniorů ve veslování, které se konalo v Račicích.

Vedro vynutilo výjimky

Teploty již v brzkých ranních hodinách šplhaly ke třiceti stupňům, v pohotovosti bylo několik jednotek záchranářů a komise rozhodčích dokonce odsouhlasila výjimky v jednotnosti dresů týkající se pokrývek hlavy.

I v těchto náročných podmínkách se nakonec podařilo veslařům Chemičky Ústí nad Labem vybojovat tři cenné kovy!

O zlatou medaili v kategorii seniorů B do 23 let se zasloužil Ondřej Šams, který byl členem párové čtyřky mužů Dukly Praha. Tato posádka zároveň vybojovala bronzovou medaili v kategorii mužů.

„Ondra se mistrovstvím rozloučil s rodným oddílem a odchází na hostování do Dukly Praha. V současné době se se svou posádkou připravuje na mistrovství světa do 23 let, které se bude konat koncem července v bulharském Plovdivu," prozradila hlavní trenérka ústecké Chemičky Lenka Pavlovská.

Osma dorostenek jela bez respektu

O velké překvapení se postarala osma dorostenek, kde ústecké veslařky Janu Němcovou, Adrianu Černou, Natálii Schaidtovou, Lucii Švomovou a Andreu Mastíkovou doplnily závodnice ze Slavie Praha.

Tato posádka získala stříbrnou medaili již minulý týden na mistrovství České republiky žactva a dorostu, což ji opravňovalo i ke startu na juniorském šampionátu mezi staršími soupeřkami.

„Děvčata nastoupila do závodu bez jakéhokoliv respektu ke starším a zkušenějším soupeřkám, poprala se s náročnými klimatickými podmínkami a výsledkem byla bronzová medaile za Olomoucí a reprezentační posádkou juniorek, která nás reprezentovala v květnu na mistrovství Evropy právě zde Račicích," povídala trenérka Lenka Pavlovská.

Nyní na mladé veslaře Chemičky Ústí čekají zasloužené prázdniny. „Podzimní část sezony začne tradičně cyklosoustředěním v Jizerských horách a cyklo-veslařským soustředěním v Jindřichově Hradci," dodala na závěr hlavní trenérka oddílu.