V pátek vyhráli 3:1, v sobotu 3:0. V baráži je tak stav 2:2 na utkání, rozhodne se v pátek na palubovce ústeckého SKV.

„Až v sobotním čtvrtém zápasu to bylo od samého začátku baráže první utkání, kdy jsem cítil, že jsme byli v zápase lepším týmem. Konečně se nám podařilo na začátku soupeře dobře ubránit, dát pořádné kill bloky, což se nám předtím dlouho nedařilo. Dobřichovice v předchozích zápasech hrály s obrovskou kvalitou na útoku, což nás drželo pod tlakem, dnes tomu tak poprvé nebylo. Díky tomu jsme hráli otevřeněji, odvážněji a více jsme se prosazovali na útoku, sice s pár krizovými situacemi, ale víceméně konečně podle našich představ,“ řekl Ondřej Žaba, trenér SKV Ústí nad Labem.

Ústí šlo do prolínací soutěže jako jasný favorit, avšak po domácí blamáži (dvou porážkách) muselo venku zabrat.A povedlo se. Duel číslo tři? TJ Sokol Dobřichovice – SKV Ústí nad Labem 1:3 (-20, 20, -22, -26), čtvrtý 0:3 (-19, -23, -21).

„Myslím, že jsme hlavně v sobotu byli celý zápas přesvědčení, že vyhrajeme. Myslím, že hlavním rozdílem byla úspěšnost na útoku, kdy jsme dnes útočili nadstandardně dobře. Musím dnes všechny kluky moc pochválit, Ivan Pliasetskyi to zvládnul perfektně na nahrávce, k tomu jsme dobře přijímali, takže Dobřichovice to dnes měly opravdu těžké, protože když tam nalítnou ti naši dvoumetroví habáni, tak se to pak těžce brání,“ hodnotil ústecký kapitán Jiří Kořínek.

Jen pro upozornění. Dobřichovická parta, to nejsou žádná ořezávátka. Naopak předvádí v letošním roce atraktivní volejbal, v Českém poháru dokázaly vyřadit Kladno a Brno, zvítězily v první lize po souboji s ambiciózním týmem Hradce Králové a mají nyní šanci postupu do české nejvyšší soutěže. „My s Ústím můžeme hrát jedině, pokud nebudeme dělat kraviny,“ konstatoval dobřichovický trenér Jaroslav Čermák.