„Trenér dal šanci mladým hráčům, o dva tři roky mladším než soupeři, věkově patří ještě mezi žáky. Ukázalo se, že i proti starším soupeřům mohou obstát a sehrát s nimi vyrovnanou partii," řekl manažer ústeckého SKV Miroslav Přikryl, kterému juniorská parta  udělala radost.

Tým nastoupil v sestavě: Kočárník, Štekr, Zita, Knápek, Pilous, Kučera a Lainert. Střídali Dan Ulbrich, Dominik Ulbrich a Síba.

„Druhý zápas se Sokolovem jsme pojali jako přípravu na kadetskou extraligu, která začíná prvním turnajem teď o víkendu v Praze. Dokázali jsme si přihrát, dopouštěli se pouze minimálních chyb."

Junioři jsou v tabulce třetí. Jen díky odloženému zápasu v Turnově, kdy došlo k tragické události. „Dohrávat ten zápas budeme pak rovnou s domácí odvetou."

Zdá se, že hodně mladý tým dokáže potrápit i favority. „Možná bychom letos mohli usilovat o návrat do extraligy, pokusit se o baráž a probojovat se zpět mezi elitu. Myšlenka to není nereálná, ale hlavní cíl za každou cenu, ten to není.V kádru je, jak jsem říkal,  čtyři pět kluků ještě v žákovském věku  a určitě narazíme i na soupeře, kteří budou mít obrovskou výhodu ve větší fyzické vyzrálosti, budou hrát silovější volejbal, na který naše kvalitní technická hra nemusí vždy stačit. Pokusíme se vyzrálejší a zkušenější týmy potrápit," dodal Miroslav Přikryl, zkušený manažer SKV Ústí nad Labem.