Konečný stav série zní: 3:1 pro SKV Ústí nad Labem. A teď nastanou razantní změny!

„Hodně jsme třetího zápasu obávali a náš respekt se v prvním setu naplnil. Dlouho jsme se nedokázali zorientovat, dělali jsme chyby a byli nervozní. Od druhé sady jsme se výrazně zlepšili na servisu a extrémně úspěšní jsme byli v obraně na bloku i v poli. Hlavně jsme v tomto režimu a nasazení vydrželi až do konce," řekl v rozhovoru Pro Deník manažer SKV Ústí nad Labem Miroslav Přikryl.

Spadl vám kámen ze srdce?
Ulevilo se mi. Misi jsme splnili podle ideálních představ a extraligu pro Ústí zachránili. K postupu kadetů do extraligy, úspěchu veteránů na Masters ve Finsku se tak můžeme pochlubit dalším částečným pozitivem, které pohled na nepovedenou sezonu v extralize mužů trochu vylepšil. Ale v baráži jsme vůbec neměli být. Není to to pravé ořechové…

Už dříve jste naznačil změny…
Všem hráčům i trenérům končí v dubnu smlouvy. Budeme analyzovat možnosti a vše konzultovat s vedením města, které je náš významný partner. Lze očekávat výrazné změny jak v realizačním kádru, tak v tom hráčském.

Prozradíte už ty první změny?
Dnes skončili oba naši hráči ze Slovenska – Halanda a Podstupka. Vypršela jim smlouva a dál jejich služby nevyužije. Na ně se spoléhalo, měli úroveň podstatně zvednou, což nenaplnili.

Přivedete posily?
Chceme nadále dávat šanci odchovancům, úspěšným juniorům i studentům z fakulty, ale musíme získat i zkušenější hráče, kteří kvalitu zvednou. Poohlédneme se v cizině. V rámci možností.