Součástí hlavního závodu je trať půlmaratonu a doprovodný závod na 10 kilometrů. Jako jeden z mála v České republice nabízí úředně změřenou trať a téměř ideální profil, který běžcům v závěru sezóny nabízí šanci na osobák.

„Silničních maratonů v Česku moc nemáme a v okolí Ústí prakticky žádný," vysvětluje Veronika Vágnerová, organizátorka mimořádné akce. „Proto už máme přihlášeny i závodníky z Polska, Slovenska i Německa. Asi největší skupinou zahraničních zájemců jsou maratonci z Polska. Stále ale přibývají další, prozatím je přihlášeno 250 sportovců. Pro velký zájem běžců, kteří si netroufnou na maraton ani půlmaraton, byl přidán i závod na 10 kilometrů. Samozřejmostí bude čipová časomíra, která změří i mezičas v půli trati maratonu, urychlí vyhlášení výsledků a zajistí přehled na internetu. Přestože závod není součástí žádného běžeckého poháru, běžci dostanou body do žebříčku na stránkách Běhej.com," říká Veronika Vágnerová.

Pro ty, kdo by si chtěli půlmaraton předem vyzkoušet, pořádá v sobotu 15. listopadu v 9.45 hodin na trati závodu společný trénink. Start bude u fotbalového hřiště TJ Svádov-Olšinky, vedle bývalých tenisových kurtů. Zdejší fotbalový klub s restaurací poskytl perfektní zázemí včetně parkovacích míst. „V ceně startovného je i stravné a občerstvení na trati. S organizací budou pomáhat běžci z mého klubu SPONA Teplice, kamarádi, Dobrovolnické centrum v Ústí nad Labem a Sbor dobrovolných hasičů v Ústí nad Labem II, který bude mít na startu a obrátce stanoviště první pomoci. Všechno to jsou fajn lidi a bez jejich práce by se podobná akce ani nemohla konat," doplňuje pořadatelka.

Včasně registrovaní běžci maratonu a půlmaratonu, kteří doběhnou v limitu 5 hodin, dostanou v cíli originální keramickou medaili. Tři nejlepší v jednotlivých kategoriích se mohou těšit na věcné ceny.

„Věřím, že počasí vyjde a závod si všichni užijeme. Mým přáním je, aby se akce stala nedílnou součástí ústeckého dění a přivedla ke sportu především mladé lidi. Sběrače trofejí jsem odmítla! Přijďte se podívat," říká Veronika Vágnerová. Veškeré informace a on-line registraci najdete na www.usteckymaraton.cz