Předposlední tým tabulky podlehl Ostravě 1:3 na sety a s udržením mezi tuzemskou elitou trochu hazarduje.

Bodík si zasloužili

Už dnes ho čeká dohrávka v Brně. Barážové místo nadále patří o skóre horšímu Havířovu, který rovněž 1:3 podlehl doma Odolena Vodě.

Ostrava na severu Čech vyhrála hladce první set a zvládla i koncovku druhého, kterou po dvou chybách do té doby spolehlivého Krause ústečtí prohráli (30:32).

„Mrzí mě stav 22:18 či 24:22. Třetí set jsme byli lepší, ale ve čtvrtém jsme jen dotahovali a do vítězného konce nedotáhli. Prohra 1:3 mě velmi mrzí, myslím, že jsme si bodík zasloužili," litoval ústecký trenér Jan Malina, kterému se zápas po špatném úvodu dobře nehodnotil.

Výsledky 19. kola extraligy volejbalistů: Ústí nad Labem – Ostrava 1:3 (-21, -30, 20, -21). Nejvíce bodů: Salon a Šulava po 15, M. Mach, Podstupka a J. Vodvárka po 8 – Riecks 23, Fořt 15, Čechmánek 8. Rozhodčí: Dmejchal, Buchar. Čas: 123 minut. Diváků: 450. Sestava SKV Ústí n. L.: Salon, Mach, M. Vodvárka, Kraus, J. Vodvárka, Podstupka, libero Kořínek – Bartůněk, Šulava, Sobek. Další výsledky: Příbram – ČZU Praha 2:3 (-23, 21, 22, -25, -10), České Budějovice – Liberec 2:3 (-20, 23, 19, -22, -13), Havířov – Odolena Voda 1:3 (-16, 22, -18, -13)