"Téměř po půl roce se vrací basketbal na palubovky. Je před námi celá řada otázek, na které neznámé odpovědi. Ty přinese až samotná sezona," říká trenér Ústí Antonín Pištěcký.

Jeho tým přišel o základní stavební kámen. Veterán Pavel Houška totiž ukončil kariéru. Na severu Čech se však zrodil přestup léta, když z tábora úhlavního nepřítele Děčína přišel hvězdný střelec Lamb Autrey. Druhou novou tváří v Ústí je americký rozehrávač DJ Hanes. Klub udržel české stálice Michala Šotnara a Ladislava Pecku i americké křídlo Spencera Svejcara, který na Labi načíná už čtvrtou sezonu. Try-outem neprošel srbský pivot Stefan Sajin. "Vedení intenzivně hledá náhradu a je dost pravděpodobné, že do zápasu stihne dorazit náhrada na podkošovou pozici," oznámil ústecký klub.

Ostrou prověrkou pro nově složený tým bude zcela česká Opava. "Ve prospěch našich hostů hovoří sehranost, která je výsledkem koncepční práce trenéra Petra Czudka. Naší výhodou bude jednoznačně domácí prostředí a naší skvělí fanoušci. Pevně věřím, že se lidé nezaleknou různých omezení a přijdou podpořit nové poskládaný tým," věří Pištěcký.

"Už to bylo moc dlouhé a jsme rádi, že se soutěž rozjede. V přípravě jsme absolvovali několik kvalitních zápasů, takže bychom měli být připraveni. Opavu známe, vše se bude odvíjet od toho, jak dobře budou střílet, navíc mají kompaktní obranu, jsou dlouho pohromadě. Věříme, že i přes omezení, si diváci cestu do haly najdou a společně si opět užijeme krásu našeho sportu," přidává rozehrávač Michal Šotnar.

Nedělní duel v Ústí začíná v 18 hodin, fanoušci musí mít roušku. "Máme výhodu, že máme halu rozdělenou na dva sektory, kde jsou tribuny proti sobě, kde spolu diváci vůbec nemusí přijít do styku," upozorňuje generální manažer Tomáš Hrubý.