První, tedy z Austrálie a USA. už kontrakty podepsaly, nyní šéf klubu zkouší sehnat sponzora pro brazilského reprezentanta!

„Jakým způsobem se obměna týmu povede, to ukáže až průběh soutěže. Základní cíl byl rozpustit bývalé mužstvo a poskládat nové z našich mladých a zkušených zahraničních hráčů. Idea se nám zatím daří naplňovat," řekl po návratu z dovolené v exkluzivním rozhovoru pro Deník generální manažer ústeckého volejbalového klubu Miroslav Přikryl.

Musíte prožívat hektické léto…
Byly dotaženy přestupy dvou smečařů z ciziny. Po dvouleté zkušenosti v Evropě k nám přichází americký smečař či případně univerzál Nadazdin. Hrál nejvyšší soutěž ve Španělsku a Finsku.

A druhý nováček?
Je to australský smečař s kvalitním příjmem Bohm. Máme na něj reference od českých hráčů ze světových univerziád a mistrovství světa v plážovém volejbalu do 23 let.

Předpokládám, že smlouvy podepsali na sezonu.
Ano, cizinci se domlouvají na sezonu, transfery na delší dobu mezi kluby ani realizovat nejdou.

Kdy se k týmu připojí?
Příprava začíná na začátku srpna. Australan přiletí hned 2. srpna a Američan o dva týdny později, neboť má nějaké beach kempy. U nás transfer podepsal od 15. 8. Nezúčastní se antukových turnajů v Dřevěnicích a v Chlumci, pak na třetí na Moravu by bez přípravy měl cestovat s námi. Jde o to, aby se aklimatizoval a seznámil s prostředím.

A další hráčské rošády?
Definitivně jsme na roční hostování s opcí získali blokaře Tibitanzla z budějovického Jihostroje. Kádr možná dozná ještě nějakých doplnění. Jednám s brazilským univerzálem. Jméno si nechám pro sebe, je to reprezentant do 23 let. Naráží to na finanční možnosti, strop klubu. Teď jsme na hranici ufinancování. Poohlížím se po sponzorovi, který by ho zaplatil. Od agentů mám nabídky na posty libera a s trenérem zvažujeme, jak řešit post druhého nahrávače. Může být doplněn z juniorky, ale není to ještě definitivní.