Šéf klubu Miroslav Přikryl vidí jediné východisko z krize v posílení kádru. „Uvažujeme o angažování zahraničního hráče na postu přijímacího smečaře," prozradil včera regionálnímu Deníku ústecký boss.

Přikryl už má vytipovanou jednu posilu. „Zkoušíme cizince, který už má zkušenosti s českým volejbalem v dresu Karlovarska, Českých Budějovic a Příbrami. Je to prověřený hráč, jehož výkonnost znám. Agenti nám nabízejí různé hráče, ale už bych nešel do rizika, aby se přihodilo to, co s Brazilcem, který nenaplnil očekávání a musel náš klub opustit," připomněl Přikryl peripetie s juniorským reprezentantem Zé, který v létě přišel do Ústí s nadváhou a do kondice se nedostal. A tak si minulý týden musel balit kufry.

Přikryl musí jednat rychle. Blíží se polovina základní části a Severočeši potřebují nějaký impulz. „Konzultujeme to s trenérem Bromem, a jestli se nám to povede finančně pokrýt, tak do toho půjdeme." Přestup by se mohl upéct do konce týdne. „U Čecha trvá vyřízení přestupu hodinu, ale u cizince čtrnáct dnů až tři týdny," prozradil Přikryl, který nechce odtajnit jméno avizované posily. „Zatím bych to nechal otevřené. Kdyby to nevyšlo, člověk by dával falešnou naději."

Ústí letos sází na cizince. V týmu je Američan a Australan, sázka na Brazilce nevyšla. A proč zrovna cizinci? „Je to jednoduché, čeští hráči prostě nejsou volní," vysvětlil Přikryl.

Ústečany v tomto týdnu čekají doma dvě náročné bitvy – dnes vyzvou druhé Karlovarsko (18.00), v sobotu první Kladno (17.00). „Jsou to hodně silní soupeři a v současnosti kandidáti na titul. Přehnané ambice si neděláme, ale rád bych viděl podstatně lepší výkon, než který jsme předvedli o víkendu v Praze. To bylo velké zklamání a nepříjemné vystřízlivění," zdůraznil Přikryl. Věří, že jeho tým předvede proti Karlovarsku „rvavý výkon". „Jinak než nasazením to urvat nejde. Loni jsme takto překvapili Liberec a bylo by pěkné, kdyby se nám něco podobného povedlo i teď. Už na to nějakou dobu čekáme."

Prohra s ČZU odsoudila Ústí k boji o vyhnutí se baráži. „Odstup od osmičky je velký a při dvoukolovém systému se bodová ztráta těžko dohání. Souboj o baráž se zúžil na nás a Benátky. Naše výkony nevzbuzují velký optimismus, ale musíme se pokusit udržet v kontaktu, abychom měli v nadstavbě ještě o co hrát."