„Je to zkušený, dost emotivní trenér, který vedl v nejvyšší soutěži třeba Benátky nad Jizerou nebo Ostravu. Teď skončil u ostravských juniorů a roky dělá akademické reprezentačních týmy chlapců na světových univerziádách. V nich se setkával i s některým našimi hráči, měl ve výběru Tibitanzla a další,“ oznámil novinku Miroslav Přikryl, manažer SKV Ústí nad Labem.

Původně vybíral ze čtyř kandidátů. „Někteří odmítli, ale Luboše Vašinu znám jako protihráče z České Třebové a pak i jako kolegu, má velký přehled o mladých hráčích, dohodli jsme se během jednoho telefonátu. Už pracujeme na sestavování týmu a blížíme se k základu sedmi osmi hráčů. Před dohodou je český nahrávač číslo jedna a kanadský smečař. Základ kádru kolem Kramara a Beera zůstane. Ještě je ve hře jeden smečař a jasno není kolem blokařů. Měli jsme tu na kempech různé hráče, třeba z Českých Budějovic a Kladna, soupiska se nám rýsuje.“

Poslední tým uplynulé nedohrané sezony, který se díky koronavirové pandemii vyhnul baráži, vede v těchto dnech končící kormidelník Jakub Salon, jenž se od srpna přemístí do Frýdku-Místu a povede loňského nováčka extraligy Beskydsko. „Do konce měsíce jedeme klasický posezonní program. Jsme v hale i na kurtech na písku, máme doplňkové sporty a odstraňujeme individuální herní nedostatky. V červnu budou mít hráči doporučený plán. Před novou sezonou, která začne zřejmě už v polovině září, se sejdeme koncem července,“ dodal Přikryl.