Domácí postrádali zraněného kanadského smečaře Bornemanna a Lanku, hostujícím Orlům zase chyběli kvůli pozitivnímu testu na covid-19, které jsou nyní povinné, libero Kunc a smečaři Kraffer s Vostárkem.

„Byl jsem samozřejmě v očekávání, jak bude naše hra vypadat a jestli navážeme na vítěznou vlnu v domácím prostředí. Povedlo se. I když oproti hře předkoronavirové je co zlepšovat. Kladno přijelo oslabené a především na přihrávce to bylo znát,“ konstatoval ústecký trenér Lubomír Vašina.

„Jsem strašně rád za tři body. Je to pro nás skvělý start po dlouhé pauze. Teď nás čekají dva těžké zápasy na Moravě,“ oddechl si po třetí výhře v řadě kapitán Ústí Luboš Bartůněk.

Kladenský kouč Milan Fortuník na portálu cvf.cz uvedl, že porážka jde na jeho hrb. „Ta prohra jde za mnou. Tlačil jsem tým do toho, abychom hráli, i když nám chyběli někteří hráči,“ vyčítal si zkušený trenér.

„Na to, že jsme byli v okleštěné sestavě, tak jsme se s tím poprali a nebyl to zas tak špatný výkon,“ našel na porážce pozitiva kladenský kapitán Adam Zajíček.

Ústí má po pěti zápasech bilancí čtyř výher a jedné porážky. V tabulce okupuje třetí příčku za suverénní dvojicí České Budějovice a Karlovarsko, které ještě neprohrály. Jihočeský Jihostroj uhájil neporazitelnost i přesto, že v Ostravě prohrával už 0:2 na sety. Druhé Karlovarsko pak zdolalo Beskydy 3:1.

Liberec vybojoval tři body na palubovce poslední Příbrami i bez trenéra Michala Nekoly, který měl před víkendovým zápasem a následným odjezdem na Pohár CEV do Rakouska pozitivní test na covid-19.

Extraliga, 10. kolo:
Ústí nad Labem Kladno 3:0 (23, 24, 20)
Nejvíce bodů: Parraguirre 15, Tibitanzl 13, Kramar 10 Křesťan 13, Hýský 10, Kyjanica 9. Rozhodčí: Velinov Marschner.
Body: 50:47. Podání: 75:68. Esa: 4:5. Bloky: 11:7. Čas: 80 minut. Bez diváků.