„To je možná i nějaký rekord v mé volejbalové kariéře,“ kroutil nechápavě hlavou zklamaný manažer SK Volejbal Ústí nad Labem Miroslav Přikryl.

„Rozhodl fakt, že jsme možná nečekali tak kvalitního soupeře, jakým Dobřichovice nakonec byly. Mysleli jsme si, že je přehrajeme zkušenostmi z extraligy, ačkoliv mají také hráče, kteří prošli nejvyšší soutěží. Jsou technicky dobří, šikovní a na rozdíl od nás nedělají moc chyb. My jsme jich napáchali strašně moc, jak technického tak taktického rázu, navíc bych řekl, že jsme to nezvládli i mentálně. Takový zápas v boji o záchranu extraligy zkrátka nemůže stačit,“ hledal příčiny úvodního nezdaru.

Zatímco v prvním mači zvládli Severočeši úvodní set (25:21), a poté třikrát padli (5:25, 24:26, 21:25), o den později začaly lépe Dobřichovice, které získaly první sadu v poměru 25:23. Po obrátce stran to sice vypadalo, že se Ústečtí vzpamatují, jenže ani jednoznačně získaný druhý set (25:16) je na vítěznou cestu nenavedl. Obě zbývající sady získal 25:20 jejich soupeř a Dobřichovičtí si tak vezou do domácího prostředí dva mečboly.

„Myslím, že se ukázala hlavně rozehranost. Zatímco Ústí skoro měsíc jen trénovalo, my jsme hráli a odehráli jsme opravdu těžké zápasy s kvalitními protivníky. Druhý faktor je podle mě hlava, protože Ústí musí, zatímco my nemusíme," uvedl trenér Dobřichovic Jaroslav Čermák.