„Od začátku jsme hráli s intenzitou, vážili jsme si balonu a uhlídali klíčové hráče soupeře. Vyšlo nám všechno a z toho je výhra o 43 bodů. Jsem rád, že jsme zápas o 5. místo zvládli,“ řekl kapitán vítězů Lukáš Palyza. „Od nich bylo všechno dobře, u nás vše špatně. Domácí byli jak rozjetý vlak,“ prohlásil ústecký pivot Ladislav Pecka.

„My jsme po sérii sedmi výher v řadě přijeli jako mistři světa, tak teď asi spadneme na zem. Olomoucko nás přehrálo, zápas ovládlo, my byli trapní,“ uvedl smutný ústecký rozehrávač Michal Šotnar, s 13 body nejlepší skórer poražených.

„Náš vysněný scénář, že vyhrajeme vyšším rozdílem, vyšel nad očekávání,“ usmíval se domácí trenér Predrag Benaček.

Parta ze severu nasadila základní pětku: Šotnar, Svejcar, David, Pecka a Houška. Olomoucku se už vrátil do akce MVP minulé sezony Javonte Douglas, jenž se v Hradci Králové o víkendu zatím jen zahříval. A opět patřil k oporám, zapsal double double za 30 bodů a 12 doskoků. „Jsem zpátky, to bylo v zápase vidět, ale koleno jsem cítil,“ usmíval se hrdina vítězů Javonte Douglas.

Hanáci vstoupili do zápasu skvěle a rychle vedli po dvou minutách 7:0. Za stavu 10:3 si ústecký kouč Pištěcký bral první time out. Po sedmi minutách byl rozdíl už dvouciferný 25:13.

Druhá desetiminutovka (nakonec 20:11) nabídla pevnější obrany, dominantní však zůstalo před vlastním publikem BK Olomoucko a do pauzy odcházelo s náskokem šestnácti bodů – 49:33. Ten už byl klíčový.

„Dostat 49 bodů za poločas, je hrozný. Naopak soupeř výborně bránil, jeho hráči si pomáhali pod košem,“ popsal úvodních dvacet minut ústecký pivot Pavel Houška. „Soupeř hrál chytře, my hloupě a naivně. Asi jsme byli ještě v dodávkách,“ přidal další hostující hráč Ladislav Pecka. „V první půli jsme drželi výbornou ofenzivu. V Hradci jsme dali málem 120 bodů, dnes bez jednoho padesát za poločas a nakonec se v klidu dostali opět přes stovku,“ uvedl domáčí rozehrávač Radovan Kouřil.

Trend se nezměnil ani po pauze. Olomoucko nastoupilo sérií 8:0 a hosté opět brali time out… Burcovaní ze strany trenéra však nepomohlo a ztráta narůstala dál, dostala se přes 30 bodů – 78:43 a v pohodě hrající domácí mohli nasadit hráče z lavičky.

A protože se šlo do závěrečné desetiminutovky za stavu 79:47, tak se utkání je dohrávalo…

BASKETBAL, KNBL, 13. KOLO:
BK OLOMOUCKO - SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM 104:61 (29:22, 49:33, 79:47)
Nejvíce bodů Olomoucko: Douglas 30, Palyza a Morgan 15, Josipovič a Sehnal 12
Sluneta Ústí: Šotnar 13, Čampara 12, Pecka 11, Houška 8, Brown a Svejcar 5, Fait 3, Bažant a Maděra 2, David 0
Trojky: 24/8 - 25/4. TH: 24/20 - 12/9. Doskoky: 46 - 32. Diváci: 689.