Tahle úchvatná bitva ještě nekončí! Ústečtí basketbalisté v šestém čtvrtfinále play-off NBL utekli pardubickému hrobníkovi z lopaty a vynutili si rozhodující zápas série. O posledním semifinalistovi se tak rozhodne ve čtvrtek 26. dubna na východě Čech (18.00).

Severočeši zažili v neděli večer hotovou nirvánu. Po snovém obratu vydřeli před natřískanou domácí halou vítězství 88:87 v prodloužení, které je udrželo na živu. „I přes špatný vstup do utkání se nám povedlo dostat zpět do zápasu, hráči ukázali charakter a patří jim obrovský dík, že to nevzdali. Co víc dodávat – rozhodne poslední utkání v Pardubicích,“ řekl ústecký trenér Antonín Pištěcký.

Domácí celý zápas tahali za kratší konec. Ještě ve čtvrtém kvartálu byli minus 15 bodů. Přesto Ústečané dotáhli ztracený zápas do prodloužení. Závěrečných šest minut domácí ovládli v poměru 20:5 a nastavení zařídil trojkou Michal Šotnar. V něm Ústí hostující Pardubice dorazilo!

„Tahali jsme za kratší konec, přesně 38 minut a 25 sekund, kdy Pardubice vedly. V závěru jsme zabrali a utkání otočili. Obrovská poklona patří divákům, kteří nás hnali celé utkání,“ sršel euforií pivot a nejlepší ústecký šuter Ladislav Pecka, který nasázel 23 bodů.

V závěrečných sekundách mohl poslat Pardubice do semifinále Spearman (32 bodů), ale nejlepší střelec zápasů poslední střelou minul (stejně jako Votroubek v duelu číslo čtyři). Série se tak za vyrovnaného stavu 3:3 vrací do Pardubic k rozhodujícímu sedmému mači.

„Nezvládli jsme závěr utkání. Víme o síle Ústí, nebylo to podcenění, ale měli jsme výpadek a pak už jsme nedokázali nástup Ústí zachytit. Měli jsme sice střelu na vítězství, tu jsme ale nevyřešili dobře,“ krčil rameny zklamaný pardubický střelec Kamil Švrdlík.

„Série je 3:3 a rozhodne poslední zápas. Věříme, že potvrdíme výhodu domácího prostředí,“ dodal bojovně asistent pardubického trenéra Tomáš Bartošek.

Ústí nad Labem - Pardubice 88:87 po prodl.
(21:29, 36:42, 54:64, 76:76)

Nejvíce bodů: Pecka 23, Šotnar 16, Robinson 15, Singletary 13, Šmíd 12 - Spearman 32, Švrdlík 16, Kent 14, Pandula 11

Stav série: 3:3