Pandy se neuvěřitelným způsobem dostali během pár minut na rozdíl jediného koše, nakonec ale prohráli 81:84. Hned v prvním utkání sezony tak Severočeši museli spolknout hořkou pilulku.

Nejlepším střelcem čtvrtečního zápasu byl s 22 body hostující Robinson. Ústecký Pecka se blýskl double-double za 13 bodů a 10 doskoků.

Sluneta ve druhé půli nabrala dvoucifernou ztrátu, která ve třetí periodě ještě nabobtnala. Hostům navíc nevyšel ani vstup do poslední čtvrtiny a jejich manko tak narostlo až na hrozivých 21 bodů. Přesto z toho bylo drama.

Hosté se nečekaně vrátili do hry jedenáctibodovou šňůrou a minutu a půl před koncem prohrávali jen 76:82. Po trojce Pecky třicet sekund před poslední sirénou to bylo dokonce už jen o dva body, ale víc už hosté nedokázali.

Pardubice - Ústí 81:84 (28:19, 47:37, 70:57).
Nejvíce bodů: Burnett 21, Pandula 13, Švrdlík 12 – Robinson 22, Singletary 18, Pecka 13, Svejcar 11. Trojky: 16/6 – 24/6. Trestné hody: 18/12 – 21/17. Doskoky: 36:34. Fauly: 22:17. Diváci: 859.