„Tajně jsem snil o tom, že uvidíme tak skvělý závod, startovní pole tomu napovídalo. Dva výkony za jedenadvacet metrů a sedm výkonů za dvacet, to letos nikde na světě nebylo," zářil po mítinku spokojeností jeho hlavní pořadatel Miroslav Vachuta.

A měl k tomu dobrý důvod. To, co se v sobotu odehrálo v koulařském sektoru, vstoupí do dějin letošní vrhačské sezony. Ani mítinky Diamantové ligy se nemohou pyšnit tak kvalitními výkony! „Je to nejlepší mítink v Česku, asi i v Evropě. Sedm výkonů nad dvacet metrů, to jsem ještě nezažil," vyprávěl po závodě celkově druhý Ladislav Prášil.

Ten si ústecké publikum podmanil už svým druhým pokusem, když poslal náčiní do vzdálenosti 21,01 metru a překonal rekord stadionu. „Jsem spokojený, je to můj třetí nejdelší hod v kariéře," prozradil Prášil. Ani senzační výkon mu ale k prvenství nestačil. Ve čtvrté sérii se totiž výrazně zlepšil obhájce loňského prvenství z Bulharska a výkonem 21,09 znovu posunul rekord stadionu. „Ivanov šel letos ohromně nahoru. Dlouho dopředu mi hlásil, že vyhraje, že má obrovskou formu. A nakonec to dokázal," vyprávěl pořadatel Miroslav Vachuta.

Bronzovou příčku obsadil na mítinku Američan Joe Kovacs, trochu zklamáním byl naopak výkon německé megastar a stříbrného medailisty z olympiády v Londýně Davida Storla. Ten v závodě čtyřikrát přešlápl a s dvaceti metry obsadil konečnou sedmou příčku.

Ještě před hlavním koulařským závodem se na mítinku představila olympijská medailistka v hodu diskem Věra Cechlová. Ta si chtěla v závodě zajistit limit pro mistrovství světa, to se jí ale nepodařilo. Výkonem 53,35 skončila až druhá za Eliškou Staňkovou. „Ústí je moje srdeční záležitost," přiznala. Závodnice Olympu Praha a rodačka z Litoměřic, která v letošní sezoně končí svou úspěšnou kariéru, poté převzala z rukou pořadatelů květiny a šla fandit koulařům…

Grand Prix Ústí – 9. ročník: Koule mužů: Skupina Elite: 1. Georgi Ivanov (BUL) 21.09, 2. Ladislav Prášil (ČR) 21.01, 3. Joe Kovacs 20.70, 4. Odayne Richards (JAM) 20.16, 5. Martin Stašek (ČR) 20.08, 6. Tim Nedow (CAN) 20.05, 7. David Storl (GER) 20,00, 8. Antonín Žalský (ČR) 19.18, 9. Ralf Bartels (GER) 19.05, 10. Borja Vivas Jimenez (ESP) 19.03. Disk ženy: 1. Eliška Staňková 55.60, 2. Věra Cechlová 53.35, 3. Kateřina Klausová 51.06.