Svátek, na který by dle pořadatelů měla dorazit až tisícovka diváků, vypukne ve Sportcentru Sluneta na Klíši už v 17 hodin. „Pevně věřím, že budeme svědky napínavé bitvy plné nasazení a emocí, a to jak na hřišti, tak v diváckých ochozech," říká prezident České florbalové unie Filip Šuman.

Pořadatelé za sebou mají bezesnou noc. Právě v noci na úterý ve Sportcentru Sluneta pokládali speciální modrý povrch. „Jde o velké množství rolí o váze 250 kg. Práci vykonával speciální tým," prozradil Filip Ludvík, člen pořadatelského týmu a marketingový manažer Florbal Ústí.

Co jste o finále možná nevěděli…

• Řada restaurací v Otrokovicích byla kvůli televiznímu přenosu (vysílá ČT) už 14 dní před akcí zarezervována, o finále je ve městě velký zájem.

• Ženské finalistky se v sobotu střetly v rámci nejvyšší soutěže a Chodov překvapivě porazil favorizovaný Herbadent 6:3.

• V noci na úterý položili pořadatelé v hale Slunety modrý povrch. Šlo o velké množství rolí o váze 250 kg, práci vykonával speciální tým.

• V rámci doprovodného programu bude k vidění i modelové utkání amerického fotbalu v podání ústeckých SC Blades či vystoupení Aerobik clubu Dream.

Na finále je tak vše dokonale připraveno. „Vstupenek už je prodána zhruba polovina kapacity," říká Ludvík. Lístky za 100 korun budou ale k dostání i přímo na místě. A na co se můžete těšit?

Ve finále žen, které startuje v 17 hodin, se utkají osminásobné vítězky pražského Herbadentu s Chodovem. K vidění bude i několik účastnic nedávného MS žen, které se konalo v Brně a Ostravě. Finále mužů pak obstará souboj Mladé Boleslavi a Otrokovic, tedy týmů, které okusí atmosféru finále vůbec poprvé.

Kromě skvostných pohárů se hraje i o peněžní prémie. Muži hrají o 100 tisíc, ženy o polovinu. „Hraje se o hodně peněz, takže to bude mít velký náboj. Týmy budou mít o motivaci postaráno. Já tipuji, že vyhrají Otrokovice 8:6," říká kouč prvoligového Ústí Tomáš Syryčanský.

Jeho hráčům akce zrušila pravidelný trénink, budou tak fandit v hledišti. „Je super, že lidé v Ústí uvidí pořádné zápasy. Bude to reklama florbalu," věří kouč a s úsměvem dodává: „A já budu v této hale poprvé jako nezávislý divák."