První barážovou bitvou pronikli jako nůž máslem, ve druhé se řádně nadřeli, ale resumé je jednoznačné – ústečtí volejbalisté mají k extraligové záchraně blízko, dva kroky ze tří udělali. V sobotu porazili středočeské Dobřichovice 3:0, v neděli 3:2 a sérii v prolínací soutěži chtějí ukončit ve čtvrtek na palubovce TJ Sokol, tedy lídra druhé nejvyšší soutěže.

„Kvituji dvě vítězství, ta kvalita je u nás, na straně profesionálů, skoro profesionálů. Přece jenom máme více natrénováno. Snad to nebudeme protahovat," řekl v rozhovoru pro Deník manažer SKV Ústí nad Labem Miroslav Přikryl.

V sérii na tři vítězství vedete 2:0, spokojenost?
Měli jsme scénář, zvládnout oba zápasy doma. Tohle se nám povedlo.

A co ne?
První střetnutí jsme zvládli až nečekaně hladce a asi pod tímto dojmem se nám málem druhý zápas vymstil. Hráli jsme laxně a zkušený soupeř, kde se hned pět hráčů věkově blíží čtyřicítce, nás málem nachytal. Nedělní utkání je pro nás velké poučení.

Jak si diametrálně odlišné výkony hráčů vysvětlujete?
Do hlav hráčů nevidím. Možná někteří asi ani nevědí, o co se hraje. V sobotním zápase jsme měli kvalitní servis a hráči předvedli slušné individuální výkony s minimem chyb v útoku, ale je tam to ale z nedělního duelu. Mám obavy. Nedělní přístup mě hodně zklamal. Byl jsem kritický a na tréninku budu. Takto se o setrvání v extralize nebojuje.

BARÁŽ O EXTRALIGUZÁPAS ČÍSLO 1:
Ústí n. L. – Dobřichovice 3:0 (13, 17, 15).
ZÁPAS ČÍSLO 2:
Ústí n. L. – Dobřichovice 3:2 (17, – 25, 16, -19, 7).