Po dvanácti kolech figurují na třetím místě tabulky, když prohráli jen s dosavadními lídry soutěže – Mnichovým Hradištěm a Horažďovicemi. Do soutěže přitom hráči Slovanu vstupovali s respektem a přáním důstojné role nováčka.

Hned první dvě vítězství na půdě rezervy Čelákovic a Dynína však nastartovala tým ke skvělé jízdě!

„V týmu panuje velká spokojenost s výsledky i pozicí v tabulce. Jako nováček jsme počítali, že budeme v první sezoně spíše sbírat zkušenosti a bojovat o udržení, ale v současné době jsme na třetím místě a atakujeme i možnost hrát play off o postup do 1. ligy," pochvaluje si vedoucí mužstva a zároveň jeho kapitán David Tirpák.

Zatím se jeví dobře výsledky singlů, ale v trojicích se projevuje nižší úspěšnost. Co s tím?
Singl je o jednom hráči a Jan Tirpák, který je většinou hraje, je velice zkušený hráč, který hrál i nejvyšší soutěž, takže se naše zápasy často i díky singlu otáčí v náš prospěch. Trojice jsou naproti tomu o více hráčích, kteří si navzájem vyhoví a doplňují se. Máme relativně nový a mladý tým, který se ještě sehrává. Chybí vyšší tréninkové zatížení a svoji roli hrají i absence hráčů, kteří, ať už ze zdravotních nebo z osobních důvodů, neodehráli všechny zápasy.

Jak jste zatím spokojený s výkony jednotlivých hráčů?
Tahounem družstva je určitě Jan Tirpák, který hraje jak dvojice, trojice, tak i singla. Pochvalu ale zaslouží všichni hráči, kteří se podílí na fungování a atmosféře v týmu. Družstvo sbírá zkušenosti, a ty přicházejí s množstvím odehraných zápasů.

Prozradíte, jaká je vůbec úroveň soutěže?
Úroveň druhé ligy je na slušné úrovni, obzvlášť týmy v první polovině tabulky hrají divácky atraktivní nohejbal a mají i ambice na postup.

Má váš tým šanci na postup do play off?
Šance zahrát si play off, je stále ve hře. Když se nám podaří vyhrát oba poslední zápasy a hlavně s Horažďovicemi, které jsou o dva body před námi. Hrajeme s nimi doma, což by mohla být výhoda.

Jak bude probíhat příprava na závěr základní části 2. ligy?
Tým má letní soustředění v Třeboni a v kempu Pecka u Nové Paky spojené s kvalitními turnaji. Většinou se i každý věnuje individuální přípravě a podle svých možností se zapojí do tréninků oddílu.