„Byla to fuška. O víkendu jsme ještě zajeli do Mostu, kde se konalo Mistrovství ČR na dlouhých tratích. Jezdí se tradičně na Matyldě, konkurence jako vždy neskutečná. Závodilo se ve všech věkových kategoriích na trati 5km, benjamínci jedou 2km. Počasí skvělé, nálada bojovná," vyprávěl Petr Šolc, předseda oddílu rychlostní kanoistiky TJ Chemička Ústí nad Labem a jeden z organizátorů dračího rojení.

Kukačkovým se dařilo

Start do kajakářské sezony se opět povedl Vildovi a Karolíně Kukačkovým.

„Urostlý Vilda získal další titul mistra ČR v dorostu v závodě dvojic se svým parťákem Honzou Vorlem ze Sparty a třetí místo vydřel v kategorii jednotlivců. Jeho desetiletá sestřička Karolína v závodě jednotlivců s převahou zvítězila a v soutěži dvojic dojela na druhém místě společně s kamarádkou Johanou Schořovou," pokračoval Šolc.

V závodě jedenáctiletých chlapců brali bronz bratři Dan a Matěj Bartoškovi. „Pochvalu zaslouží i další naši mladí kajakáři, každá zkušenost se hodí. Na K1 bodovali na pátém místě Dan Bartoška, Aleš Bohuněk, Johana Schořová. Pěkné šesté místo přidal Matěj Bartoška, sedmé Anička Vohryzková a dorostenka Adéla Vonešová," hodnotil předseda.

I jejich sportovní vzory se snažily. „Pro republikový titul si dojel v závodě veteránů Franta Šára na C1, v kategorii nad 65 let si vybojoval bronz Bedřich Mráz. Teď se všichni těšíme na dračí lodě. Už v pátek naskáčou do specifických plavidel děti, hlavní závod je připraven na sobotu 2. května. Naše loď obhajuje loňské prvenství, ale zájemců o pocty nejvyšší je víc. Přijďte se podívat," provokuje s úsměvem Petr Šolc.