Stolní tenistky SKP Sever hostily v dalším kole I. ligy dvě pražská mužstva. Třetí El Niňo přehrály 6:4, se Spartou, která vede soutěž a netají se ambicemi na postup do extraligy, uhrály cennou remízu 5:5.

„Sehráli jsme naprosto vyrovnaná dramatická utkání a dle mého názoru jsme vytěžili z minima maximum,“ hodnotil vedoucí týmu Jiří Novák. „Je pravdou, že El Niňo bylo částečně oslabeno, což nám jistě dopomohlo k těsnému vítězství. Velice cenná je remíza s ambiciózní Spartou, která bojuje o postup do extraligy a k nám přijela v plné síle. K remíze nám pomohla vyhraná čtyřhra a překvapivé vítězství Novákové s Vondrákovou, která do tohoto utkání měla úspěšnost šestnáct ku jedné ve dvouhrách první ligy,“ našel zlomové momenty.

Kromě zmíněné dvojice nastoupily za SKP ještě Tereza Ajdini a Martina Smíšková, partnerka Novákové ve čtyřhře. „Z výsledků utkání jsme nadšeny, tohle jsme opravdu nečekaly. Jsou to cenné body do tabulky,“ radovala se sedmnáctiletá juniorka Martina Nováková. Ústecký tým si tím polepšil na páté místo.

Hrál se také krajský přebor. V jeho I. třídě cestoval Slavoj Krásné Březno do Lubence a do Žatce. První štace se mu nezdařila (8:10), ze Žatce ale přivezl výhru 10:6.

Ve II. třídě krajského přeboru slavily hned tři ústecké týmy. Prohra v městském derby mezi Apollem B a SKP B padla na hostující tým. Krom Apolla B slaví ještě Slavoj B a Chemička Ústí. První třídu regionálního přeboru nyní vedou Dolní Zálezly.

AUTOR: RUDOLF HOFFMANN

VÝSLEDKOVĚ:
Krajský Přebor I. třídy:
Spartak Lubenec - Slavoj K. Březno 10:8, Sever Žatec B - Slavoj K. Březno 6:10. Po 7. kolech: 8. Slavoj Krásné Březno.

KP II. třídy skupina C:
Kalich Litoměřice A - Slavoj Krásné Březno B 8:10, KST Apollo Ústí B - SKP Sever Ústí B 15:3, Chemička Ústí A - GPD Benešov 10:8. Po 7. kolech: 4. Chemička, 5. Apollo B ..7. Slavoj B, 8. SKP Sever B.

Regionální přebory - I. třída po 5. kole:
1. Dolní Zálezly, 2. Pikron, 3. Brná. II. třída po 7. kole: 1. Slovan Chabařovice.