Potvrdil, že se Velká cena, stejně jako v loňském ročníku, uskuteční v ústeckém kulturním domě. Klání se od 4. do 7. května zúčastní muži i ženy. První dva dny se bude boxovat na dva ringy, semifinále a finále pak v sobotu a neděli jen v jednom.

Vedle už před časem potvrzené účasti nováčků z USA a Argentiny do Ústí nad Labem chystají reprezentanti například z Dánska, Anglie, Finska, Německa, Norska, Polska, Slovenska, Švédska a Ukrajiny. A všechny váhy mužů i žen obsadí čeští reprezentanti.

"Kluci mají soustředění v Německu ve sportovním centru nedaleko Berlína, kde budou i Američané, ženy vyladí formu na kempu v Mělníku u Rudolfa Kraje," zmínil šéf pořadatelů bývalého reprezentanta s přezdívkou „Rudi mlátička“, jenž na OH 2000 v Sydney ve váze do 81 kilogramů získal stříbro.

Čeští boxeři sice budou chybět na letošním mistrovství světa mužů i žen, neboť vedení domácí asociace šampionáty bojkotuje kvůli přístupu mezinárodní federace IBA k boxerům Ruska a Běloruska, kterým umožňuje navzdory invazi na Ukrajinu startovat na svých akcích pod státními vlajkami.

To však na prestiži ústeckého podniku nic neubírá. Půjde totiž o prověrku před kvalifikací na na olympijské hry 2024 v Paříži, to bude jeden z hlavních cílů boxerů v příštím roce.