V rámci běžeckého seriálu Ústecké VitaSport ligy se už běžela desítka, patnáctka, půlmaraton, závodilo se na dráze v Krupce, romantická Komáří Vížka přivítala borce se startovními čísly na těle, došlo i na charitativní běh. Posledním letošním závodem tohoto seriálu je maraton a také půlmaraton.

TVRDÍ, ŽE NEBUDE PRŠET

Cyklostezka je připravena, pořadatelka tvrdí, že nebude pršet. V loňském roce nejdelší trať nejrychleji zaběhl Dušan Podroužek z Liberce (2:40:24). Z žen byla nejlepší Michaela Mertová z Lanškrouna (2:47:56).

Letos je konkurence daleko silnější, přihlásili se i běžci ze zahraničí, o kterých nikdo nic neví. Pro diváka může být velmi zajímavá i poloviční trať, kde se možná bude rozhodovat o celkových vítězích běžeckého seriálu.

Neporazitelný Zdeněk Pinc z Třebenic sice vede o 35 bodů před Josefem Ungerem z Litvínova, ale člověk nikdy neví, co se může v chladném počasí stát na trati dlouhé 21 km.

Loňská vítězka Zuzana Rusínová možná dorazí povzbudit své kamarády s kočárkem, už se moc těší na svůj první závod po mateřské.

HLÁSÍ SE I Z AFRIKY

„Momentálně mám přihlášeno 160 sportovců, ale pokud to někdo nestihl a chce si to vyzkoušet, má ještě šanci hodinu před startem. Místní to znají, přespolní se musí ptát na fotbalové hřiště v Olšinkách, kde začíná cyklostezka. Maratonci vybíhají na trať přesně v 11:00, půlmaraton bude odstartován v 11:30. Na Facebooku jsem několikrát inzerovala fakt, že se hlásili i profíci z Afriky, což bylo tak trochu k smíchu. Já fandím amatérům, lidem, co běhají především pro zdraví a pohodu. Můj závod sice splňuje veškeré požadované podmínky, je tu parkoviště, zázemí, občerstvení na trati, masér, časomíra, rozhodčí i ceny. Vyhrávají ale všichni, co překonávají sami sebe," říká Veronika Vágnerová.