Od roku 1945 každé léto na vodě, posledních deset let snad každý den byl ve Vaňově, aby pokořil na trenažéru virtuální trať. Sportovní vzor pro mladé, poctivý kamarád, kterého si musí každý vážit.

Stovka dojatých gratulantů v čele s olympionikem Zdeňkem Peckou zaplnila společenský sál loděnice, ohromný dort zaujal nejen dorostence, ale i řadu dokumentaristů. S upřímnou gratulací dorazil i zástupce cákalů Petr Šolc.

Necítím ten věk

„Samozřejmě, Jindra nechtěl nic velkého, ale celý oddíl se na jeho narozeniny těšil. Začalo to už v červenci, kdy ho kluci (Kučera, Červinka, Řepka) vytáhlí na čtyřku v Třeboni. To byl pro něj velký zážitek. Potom už scénář příprav převzali veteráni a jak je vidět, dali si záležet. Mládežníci vytvořili dvojitý špalír s vesly, modré heslo bylo vidět už od dveří, výzdoba připomínala sportovní svatbu. Za barem řádil Petr Řepka, dámy Jindru obletovaly, dárků byl snad náklaďák. Společný přípitek byl tak emotivní, že mě mrzí, že tu nebyl nějaký televizní štáb. Jo a guláš, ten neměl chybu. Jindřich byl jako vždy gentleman, poděkoval všem a věnoval se hostům," prohlásil předseda Jan Přibyl a předal slovo oslavenci.

„Sice mi nejdříve ujel u divadla autobus, ale jinak to bylo skvělé setkání přátel od vody. Od Zdeňka Pecky jsem dostal krásnou knihu a opravdovou medaili. Všichni byli bezvadní, vzpomínalo se na krásné chvíle, prohlížely se fotky. V sobotu jsem pozván do Loun na triatlon, kde jsem byl nominován do role rozhodčího. V neděli mám být v Praze na vyhlášení nejlepší veslařské posádky. Je mi skutečně devadesát, ale tady mezi kamarády necítím ten věk. Moc děkuji za ten lék," prohlásil Jindřich Janus, nejstarší aktivní veslař na severu Čech.