Veslaři Chemičky Ústí se zúčastnili tradiční regaty v Roudnici nad Labem, kde pořadatelé z místního veslařského klubu připravili sprinterské klání na 500 m.

V závodech, jejichž průběh hodně ovlivnil silný vítr, se ústeckým veslařům podařilo vybojovat celkem devět cenných vítězství. Trojnásobného triumfu dosáhli Adam Ondroušek s Markem Mlnaříkem (na snímku A. Tkáčové), kteří v kategorii mužů dokázali zvítězit na dvojce bez kormidelníka, na dvojskifu i na párové čtyřce, kde je v posádce doplnili ještě L. Mikloš a J. Pustka z VK Louny.

Dvě prvenství vybojovali dorostenci Jakub Dlouhý a Tomáš Pilník na dvojskifu a na čtyřce s kormidelníkem, kde posádku doplnil ještě ústecký Tomáš Tojnar a roudnický A. Soukup a kormidelník Filip Florián. Totéž se podařilo i v kategorii starších žáků. Na dvojskifu zvítězili Ondřej Šams s Jiřím Kubátem a na čtyřce s kormidelníkem, triumfovala posádka Jiří Kubát, Ondřej Šams, Jiří Hejna, Vítek Svoboda s kormidelnicí Veronikou Štěpánovou. Po jednom vítězství pak přidali ještě skifaři Venuše Zalabáková v kategorii žen a mladší žák Jakub Tkáč.

Zajímavá akce

Pokud se o veslování zajímáte, nebo máte-li chuť se o veslařském sportu či o životě v ústeckém veslařském klubu dozvědět víc, oddíl srdečně zve k návštěvě veslařské loděnice ve Vaňově, kde v neděli 20. září proběhne již třetí ročník akce s názvem „Den otevřených vrat“. Akce začíná v 10.30 hodin a kromě prohlídky loděnice je na programu ukázkový veslařský závod žákovských kategorií, přehlídka letošních úspěchů klubu a pro zájemce bude připravena i oblíbená vyjížďka na historických turistických veslařských lodích.