Her, které se konaly pod záštitou Mezinárodního olympijského výboru, se zúčastnilo více než 25 tisíc sportovců, kteří mezi sebou zápolili ve 28 sportovních odvětvích.

„Stříbrné medaile jsme získali v konkurenci šestnácti družstev. Nejdříve jsme porazili družstva Austrálie I 2:1 a Austrálie II 2:0, prohráli s Novým Zélandem 1:2 a v semifinále jsme porazili Brazílii 2:0. Ve finálovém utkání jsme pak nestačili na tým USA a prohráli 0:2," přiblížil sportovní klání Václav Kapička.

Ústečané pak uspěli i ve čtveřicích, kde ve složení Václav Kapička, Miroslav Papež, Vlastimil Čermák a Roman Šťastný (Opava), rovněž získali stříbrné medaile!

„Prodrali jsme se pavoukem přes družstva z Nového Zélandu, Finska, Austrálie, USA a Polska až do finále, kde jsme nakonec nestačili na čtveřici skvěle hrajících plážových volejbalistů z Kanady," vyprávěl Vlastimil Čermák.

NEJSOU NOVÁČCI

Ústečtí sportovci nejsou na těchto šampionátech žádnými nováčky. V minulosti přivezli pro Českou republiku zlaté medaile jak z evropských, tak i světových her. Již nyní se připravují na světové hry 2018 v Penangu v Malajsii a na mistrovství Evropy – European Masters Games Torino 2019.

„Na obou těchto akcích chceme navázat na výborný výsledek z Aucklandu. Naše účast závisí na finančním zabezpečení. Věříme, že se nám podaří získat podporu sponzorů pro nadcházející sportovní podniky," doplnil Miroslav Papež.

Přiznal, že část nákladů si hráči hradí z vlastních prostředků. „Musíme velice poděkovat městu Ústí nad Labem a klubu SK Volejbal Ústí. Bez jejich podpory bychom na žádný sportovní podnik tohoto významu jet nemohli," dodal Kapička.