Speciálně pro baráž natočili ústečtí florbalisté promo video. Procházejí se v něm v dresech a s hokejkami po Mírovém náměstí, až usednou do cukrárny Barborka a začnou si pochutnávat na sladkém zákusku. „My vám to pěkně osladíme!" slibují hráči svému soupeři před klíčovými bitvami letošní sezony.

Pro první duel v Praze si ústecký klub připravil ještě jednu specialitku. Vypraví autobus pro fanoušky! „Ten naplníme, jedeme s ním i my a hráči. Zatím máme kolem třiceti fanoušků, doma by měl v odvetě padnout divácký rekord," odhaduje trenér USK-FbC Tomáš Syryčanský.

Zdroj: Youtube

Na jeho celek čeká pořádná florbalová dřina, ale šance na postup jsou před startem vyřazovací části vysoké. Ze čtyř celků, které se play – up účastní, proklouznou do první ligy hned tři. „Ani jeden z účastníků není jednoduchý soupeř, každý má svou kvalitu. Start 98 vyhrál svojí divizi. Navíc každá divize je jiná a Praha je florbalově silná," varuje před pražským soupeřem kouč Ústí Tomáš Syryčanský.

Zapomeňte tak na to, že by Ústí, které získalo nejvíce bodů, bylo žhavým kandidátem na postup. „Obě série vidím před začátkem padesát na padesát, play off je nová soutěž a stírají se rozdíly. Naši hráči budou muset opravdu dřít," prohlásil Syryčanský.

A jaký tým proti ústeckým hráčům stojí? Je to jako kupovat zajíce v pytli. „Týmy se neznají, pouze jednotliví hráči. Viděli jsme video a připravovali jsme se na soupeře podle informací, které jsme měli k dispozici," prozradil kouč Ústečanů a pokračoval:

„Systém, kterým se hraje, neuznávám. Dříve to bylo podobné v hokejbalu, aby se ušetřilo za cestovné. Začínáme venku a pokud zaváháme, tak budeme doma pod velkým tlakem. První zápas je klíčový, na druhou stranu, pokud chceme postoupit, tak to musíme přejít," má jasno kouč.

Odveta se hraje v Ústí nad Labem 13. dubna, případný třetí zápas o den později.