"Po delší pauze, kterou kluci měli, se na začátku letní přípravy věnujeme vytrvalosti. Tato část tvoří zhruba dva až tři týdny tak, abychom nabrali objem," objasnil Merta, jenž hrál dříve hokej nejen za ústecký Slovan, ale třeba i za Spartu Praha.

Krom drillu u boxovacích pytlů polykají jeho svěřenci mimo jiné také kilometry na atletickém oválu u ZŠ Mírová. "Následovat bude rychlostní vytrvalost, které se budeme věnovat zhruba měsíc, poté bude trénink stavěný hodně do rychlosti. Co se týče posilovny, tam se věnujeme hypertrofii, síle a dynamice, trénink je vždy postaven tak, aby se doplňoval s daným cílem v období."

Merta zatím své svěřence honí třikrát týdně, tréninky zahrnují box, běh a posilovnu. "Je to stavěné tak, aby se do toho kluci dostali a zároveň si odpočinuli od hokejek, které mají v ruce celou sezónu. V průběhu měsíce ale přidáme i čtvrtý trénink, konkrétně halu," přiblížil.

"Ve svých metodách čerpám nejen z absolvovaného studia, kterým jsem prošel, ať už je to fyzioterapie, kondiční trenér či další vzdělávací semináře, ale i z věcí, které fungovaly v hokeji," dodal.

Letos ústečtí florbalisté dokráčeli až do semifinále I. ligy, v němž ale podlehli Kladnu 2:3 na zápasy.