Jeho tým podlehl po setech (-21, 21, -23, -23), a tak se radoval jiný nový kouč na extraligové scéně Zdeněk Sklenář a jeho Fatra Zlín.

„Zlín vyhrál zaslouženě 3:1, protože my jsme dělali školácké chyby," konstatoval Jiří Kořínek, kapitán SKV Ústí nad Labem.

„Skóre se od začátku přelívalo z jedné strany na druhou, bylo znát, že jde o začátek sezony. Domácí byli aktivnější v obraně i v celém protiútoku a v tom byl rozdíl. Jsem zklamaný, protože dnes v tomto těžkém prostředí bylo alespoň na jeden bod," uvedl ústecký trenér.

Jeho protějšek byl pochopitelně spokojenější. „První zápas v sezoně a pro mne první vítězství v roli trenéra Zlína před příjemně naplněnou halou s bouřlivou atmosférou. Myslím si, že zápas přinesl bojovný a pohledný volejbal," hodnotil pro portál cvf.cz zlínský trenér Sklenář.

„Zlomový okamžik byl ve čtvrtém setu, kdy nastoupili hráči ze střídačky, smazali bodové manko a pak jsme to úspěšně dohráli," doplnil Duc Luan Truong, kapitán VSC Fatra Zlín.

Další zápas, první před domácím publikem, sehraje ústecká parta v hale Slunety na Klíši v sobotu od 17.00, kdy přivítá Odolena Vodu. S Aerem se utkala i v nedávném říjnovém utkání 2. kola Českého poháru. Nyní může tradičnímu soupeři porážku 0:3 (-25, -22, -24) vrátit.

Extraliga volejbalistů, 2. kolo:

VSC Fatra Zlín - SKV Ústí nad Labem 3:1 (25:21, 21:25, 25:23, 25:23)
Rozhodčí: E. Velimov, J. Krtička. Diváků: 420.
Zlín: Pražák, Truong, Toman, Čechmánek, Římal, Boyanov, libero Viceník - Šulc, Žák, Kozak.
Ústí n. L.: Beer, Pliasetskyi, Fišer, Suhan, Hulpach, Olson, libero Kořínek - Hendrich, Lank.