Ústecký dorostenec kajakář Vilda Kukačka si vydřel start v závodě Olympijských nadějí a chtěl bodovat. Společně s Honzou Vorlem ze Sparty Praha vytvořili neporazitelnou dvojici na K2 a těšili se na mezinárodní měření sil.

Odrazová vlna byla osudem

Koncem září se v polské Bydhošti uskutečnil závod Olympijských nadějí, kde se představili v rychlostní kanoistice mladí reprezentanti z 24 států. Celkem tři stovky startů, bezpočet rozjížděk, 50 finálových jízd. Česká reprezentace obsadila v celkovém hodnocení čtvrté místo, domů přivezla 12 medailí.

Vilda Kukačka odjel několik závodů, s Honzou Vorlem dosáhli na bronzovou medaili v K2 na tisícovce. Parádní disciplínou, kde jsem tak trochu čekal bednu, byla dvoustovka s Honzou (K2).

„Rozjeli to náramně a snad čtyřicet metrů před cílem vedli. Dostali odrazovou vlnu a cvakli se. Hrozná smůla. V Bydhošti je betonový kanál a někdy se to v takových podmínkách stává. To víte, že nejvíc byli naštvaní kluci. Makali celý rok a potom to utopí," poznamenal trenér Petr Šolc.

Veselé loučení se sezonou

Jak dodal, sezona skončila, Vildu a ostatní čeká do konce roku jenom samá dřina. „Společně s Adélou Vonešovou se už potřetí dostal do Sportovního střediska mládeže v Praze. Každý rok nové zátěžové testy, žádná brnkačka. Běh, plavání, činka," popsal Petr Šolc.

Všechny mladé sportovce čeká 28. října poslední akce v loděnici Žába. Je to takové veselé rozloučení se sezonou.

Sběratelkou cenných kovů je i Vildova sestra desetiletá Kája Kukačková. „V kategorii benjamínci letos neprohrála. Poráží i starší holky, je to úžasná bojovnice. U vody byla a vždycky bude dobrá parta. Tyhle děti vědí, že bez poctivého tréninku nikoho nepředjedou," zdůraznil Petr Šolc.

Do loděnice TJ Chemička Ústí momentálně dochází třicet dětí, na závody jich jezdí polovina. Letos obsadily třináct závodů, domů do Ústí nad Labem přivezly 63 zlatých medailí.