Splnili jste si druhým místem sezónní cíle ve druhé lize?
Ano, před startem soutěže jsme chtěli skončit do třetího místa, to se nám povedlo. To je naše maximum, vítěz soutěže byl o třídu lepší než my.

Mluvíme o celku Turnova, který měl ve svém středu bývalého reprezentanta Konečného. Přesto jste je porazili…
Navíc měli i posily z první ligy, byl to tým, který mohl už letos hrát první ligu. V Chabařovicích jsme je porazili, ale právě Konečný jim dělá v týmu hodně, uhrává důležité míče. Proti nám nenastoupil.

Během sezony se vám nevyhnula krize, čím byla způsobená?
Měli jsme málo natrénováno a jak je vidět, tak bez tréninku to ve druhé lize nejde. Po Novém roce se přidalo v tréninkovém procesu a výsledek byl hned znát.

Již dlouho razíte filozofii, že se na hřišti pravidelně střídáte. Je to pro vás lepší?
Když jsme nebyli kompletní, tak to bylo znát. Tím, že se druhá liga hraje systémem dvou zápasů za sebou, tak jsme dokázali udělat dvě rovnocenné šestice. Střídáme jen v případě nouze.

Co říkáte letošnímu ročníku, jaká byla druhá liga?
Pět týmů nahoře bylo hodně vyrovnaných, objevila se tam řada hráčů z extraligy a první ligy, kteří už hrají jen pro radost. Tím dělali soupeři méně chyb, než když to hráli vesměs mladí kluci.

Co vás nejvíce překvapilo?
Umístění Mladé Boleslavi, která se ještě loni pohybovala ve spodních patrech tabulky a letos to dotáhla až na třetí místo. Pomohl jim bývalý hráč extraligy a hned to bylo na jejich hře znát.

Právě s Boleslaví máte vyhrocenou atmosféru. Proč?
V jednom loňském zápase to bylo na ostří nože. Letos to ale vzhledem k průběhu zápasů vyhecované nebylo. Nebylo se o čem hádat, možná je to i tím, že už jsme trošku zestárli a zmoudřeli (smích).

Kdo vás táhl stříbrnou jízdou?
Obě posily, to se nám vyplatilo. Petr Pěkný a Petr Černý patřili k nejlepším hráčům našeho týmu. A i oslavy medaile se povedly (smích).