Souboj do té doby čtvrtého celku tabulky se třetí Elbou v první třetině branky nenabídl, na obou stranách se hrálo hodně opatrně.  Do vedení se ve 23. minutě dostali hosté, když se po přihrávce Jiravy prosadil Růžička.

Vzápětí šli Ústečané do tří a dvojnásobné oslabení zvládli, krátce po jeho skončení ale inkasovali při vlastní přesilovce, když udeřil Kubeš. Ještě před koncem druhé části navíc domácí Hák dokonal obrat ve skóre a poslal Pardubice do vedení.

Severočeši se ale nevzdali. V přesilovce nejprve Langthaler nastřelil tyč a o chvíli později vyrovnal druhým gólem Růžička. Ve 43. minutě využili přesilovku i domácí, Elba ale už po 21 vteřinách znovu vyrovnala a zdálo se, že dojde na samostatná střílení.

Nejdůležitější úder si ale Východočeši schovali na poslední minutu. Pouhých 41 vteřin před koncem napřáhl z obrovské dálky Filip a jeho střela k překvapení všech skončila v síti. Vteřinu před koncem duelu pak ještě Pardubice pojistily svou výhru a v extraligové tabulce se tak posunuly před svého soupeře.


Pardubice – Elba DDM Ústí 5:3 (0:0, 2:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 25. Kubeš (Filip), 28. Hák (Filip), 43. Filip (Kubeš), 45. Filip (Urban), 45. Kubeš - 23. Růžička (Soukup, Jirava), 38. Růžička (Štěpánek, Zápotocký), 43. Soukup (Prášek). Rozhodčí: Kettner, Záhora. Vyloučení: 4:5, navíc Kváš 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0.

Pardubice: Matrka - Filip, Hák, Mašík, Mokříš, Kamaryt, Barva, Krejčí - Kubeš, Večerník, Merta, Waber, Hrnčíř, Korel, Zemánek, Urban, Urbanec, Ingršt, Kasal. Trenér: Mašík.

Elba Ústí: Banda - Kváš, Haas, Jirava, Ružička, Šilínek - Prášek, Langthaler, Soukup, Hubený, Štěpánek, Gottfried, Zápotocký, Baxa, Kotlík. Trenér: Cerman.