„Poslední letošní zápas jsme začali dobře a díky formě spojek Vrběckého a Kabáta jsme brzy vedli. Problémem, který nás trápí celý podzim, je ale nepříliš fungující obrana. Z tohoto důvodu se soupeř držel na dostřel i ve druhé půli," povídal po utkání kormidelník Chemičky Tomáš Velek.

Jeho tým v poločase vedl o tři branky 15:12 a i po pauze se musel pořádně ohánět. Pražané bojovali ze všech sil, porážku na severu Čech už ale neodvrátili. „Deset minut před koncem jsme díky rychlým protiútokům udělali rozhodující náskok a ten už jsme udrželi až do konce," pochvaloval si kouč Severočechů.

Spojky ve formě

V utkání zazářili hlavně dva tradiční střelci Chemičky, Kabát nasázel do sítě soupeře deset gólů a s 95 zásahy kraluje celé soutěži! Vrběcký pak přidal sedm branek. „Jejich forma je obrovská a trošku je mi líto, že podzim končí," povídal kouč Velek.

Jeho tým ztrácí po podzimní části na třetí Lovosice B jen dva bodíky. „Teď dostanou kluci volno, ale 2. ledna znovu začneme s přípravou na jarní odvety," prozradil na závěr Tomáš Velek.

Chemička Ústí – Slavia Praha 30:26 (15:12). Chemička: Biskup, Panzner – Novák 2, Pihera 2, Šimůnek 1, Hladík, Brejcha 2, Házl 1, Kabát 10, Linda 2, Vrběcký 7, Maxa 2, Kandl 1, Velek. Za hosty nejvíce: Turna 6, Zima 5. Rozhodčí: Polák, Štrebl. Vyloučení: 1:2. ŽK: 1:3. Branky ze sedmiček: 1:2. Diváci: 60.