„V záchranu všichni stoprocentně věříme. Tohle vítězství nás nakopne," je přesvědčený trenér Severočechů.

Domácí bitva s Hanáky přitom pro Ústečany nezačala vůbec dobře. Hráči Chemičky nezachytili úvod zápasu. „Brzy jsme prohrávali o sedm branek," vypráví lodivod ústeckého týmu.

Na řadu tak musela přijít změna taktiky. „Změnili jsme obranu s osobním strážením soupeřovy spojky Schmalze a v útoku jsme dali na spojku Vojtěcha Srbu, který odehrál společně s Ondřejem Vrběckým fantastický zápas," pochvaloval si kouč Velek.

Po poločase byl stav zápasu vyrovnaný 15:15, obrat Chemička dokonale ve druhém dějství. „Pomohla nám i změna brankáře, do druhého poločasu nastoupil Švanda," vysvětlil kouč Ústečanů.

A přestože i náhradní brankář inkasoval 15 branek, dovedl Chemičku k důležité výhře, která byla teprve třetí v letošní sezoně. Domácí totiž nasázeli soupeři devatenáct gólů, kanonádu řídily tradiční opory Vrběcký se Srbou.

V tabulce prvoligové soutěže zůstává celek Chemičky na poslední příčce, o jeden bod za dvojicí Litovel, Chodov, na oba soupeře má ale utkání k dobru. V dalším duelu se Ústečané představí v neděli na palubovce druhé Bystřice pod Hostýnem a zisk bodů by se rovnal senzaci.

Chemička Ústí – Olomouc 34:30 (15:15). Chemička: Jakub – Házl 3, Novák 7, Vrběcký 9, Pihera, Hladík, Švanda, Uller, Srba 9, Šuma 3, Kabát, Jelínek 1, Linda 2, Velek. Za hosty nejvíce: Tydlačka 11, Schmalz 6. Rozhodčí: Barták, Mošna. Vyloučení: 4:3. Branky ze sedmiček: 3:1. Diváci: 60.