Rozhodovalo se v závodě juniorů na trati 500 m, ze kterého na ME postupovalo prvních šest závodníků z finálového závodu. „Bohužel při startu v semifinále Víťa poškodil loď o startovací blok a do finále se neprobojoval. Jel pouze malé finále, které s přehledem vyhrál v čase, kterým by byl šestý ve velkém finále,“ zalitovala jedna z trenérek Ludmila Šolcová. „Svoji výkonost potvrdil šestým místem na trati 1 000 i 200 metrů,“ doplnila.

SEHRANÉ DUO ZÁŘILO

V dalších závodech si letos opět dobře vedly žákyně Johana Schořová a Karolína Kukačková. Vyhrály závod čtyřkajaků na 500 m, na K2 200 m zajely 3. místo a na K1 vybojovala první jmenovaná 3. místo, Karolína dojela osmá. „Na trati 200 m zajela Johana dokonce skvělé druhé místo , Karolína vyhrála malé finále,“ zmínila další úspěchy Šolcová. V závodech žákyň startovalo 80 děvčat včetně reprezentace Slovenska.

Z dalších ústeckých závodníků si velice dobře vedl Cyril Živný, který na trati 200m v kategorii 12letých benjamínků vybojoval 4. místo ze 64 startujících. Třetí místo v dělených závodech 11letých benjamínek na 200m si vybojovala Karolína Šárová. „Dobře si vedli i další nejmladší závodníci, pro které to byly první takto velké závody,“ dodala na závěr z větší míry spokojená trenérka ústeckého oddílu TJ Chemička.