Kromě těchto celků a již dříve jasných Karlovarska a Brna se do vyřazovacích bojů dostaly Benátky nad Jizerou, Kladno, Příbram a nakonec i Zlín. Smůlu mají hráči Odolena Vody a Ostravy, před kterými zůstaly čtvrtfinálové brány definitivně uzavřeny.

Po 21. kole zůstalo ve hře o play off ještě šest klubů a v sobotu se o postup bojovalo až do posledních míčů. Zlín proklouzl na osmé místo díky výhře 3:2 nad Příbramí, devátá Odolena Voda doplatila při stejném bodovém zisku na nižší počet vítězství. Kladno si pojistilo play off výhrou 3:0 nad Brnem, Benátky zdolaly 3:2 třetí Karlovarsko.

První v tabulce zůstaly České Budějovice, ale až po vyhraném tie-breaku s Ostravou. Druhý Liberec, který obhajuje titul, zvítězil 3:0 v Odolena Vodě a v základní části získal rovněž 57 bodů.

„Splnili jsme cíl, kterým byl v Odolce zisk tří bodů. Hráči nastoupili odhodlaní a koncentrovaní. Myslím si, že jsme byli lepší ve všech herních činnostech," uvedl trenér liberecké Dukly Michal Nekola, jehož svěřence čeká ve čtvrtfinále Příbram.

Ústí v Praze nestíhalo

Trenér Jihostroje Jan Svoboda si po těsné výhře nad Ostravou postěžoval na spoustu nevynucených chyb. „Byli jsme snad devatenáctkrát v síti, to jsem snad ještě nezažil. Chtěli jsme jít z prvního místa, udrželi jsme domácí neporazitelnost, to nás těší. Vážím si vítězství v základní části soutěže, teď je tady play off, to je úplně jiná soutěž," řekl.

Čtvrtfinále se hraje na čtyři vítězná utkání, první zápasy České Budějovice – Zlín, Liberec – Příbram, Karlovarsko – Kladno a Brno – Benátky jsou na programu ve středu 16. března. O den později začnou boje o ve skupině o 9. až 12. místo.

Ústí do něj půjde se ztrátou čtyř bodů na ČZU Praha, neboť sobotní derniéru na palubovce soupeře nezvládlo a podlehlo hladce 0:3…

ČZU PRAHA – ÚSTÍ N. L. 3:0 (23, 23, 16)Nejvíce bodů: Kuboš 16, Záveský 15, Lohr 9 – M. Mach 10, Kraus a Hykš po 9. Rozhodčí: Krtička, Gall. Diváků: 500. Ústí n. L.: Mach, Kraus, Podstupka, Vodvárka, Hykš, Halanda, libero Kořínek. Střídali: Pihera, Průcha, Šulava.