„Uhráli jsme bohužel jen tři body, což je zklamání. Jediné pozitivum je, že jsme dokázali začlenit a zároveň vyzkoušet nového hráče, mladého Honzu Štekra, který předvedl super výkon. Po polovině soutěže tak zůstáváme na druhém místě," povídal kapitán Slovanu František Nedbal.

Favorit z Chabařovic v Jirkově tvrdě narazil už v prvním klání. Úvodní sadu ztratil v koncovce a přestože druhou vyhrál, další dva sety nezvládl. „Byla to obrovská škoda, v prvním setu jsme vedli už 24:19 a přesto jsme ho ztratili. Nebyli jsme schopní uhrát ten jeden balón," kroutil hlavou nahrávač Chabařovic a uznal: „Dělali jsme velké množství nevynucených chyb."

Odveta už ale patřila hostům, kteří si tak domů odvezli alespoň tři body. „Druhý zápas byl z naší strany lepší, hráli jsme odvážněji. Zkusili jsme nasadit naši novou posilu Honzu Štekra na post univerzála, což byl velmi dobrý tah," pochvaloval si Nedbal.

Nyní mají hráči Chabařovic přestávku a do odvetné části druholigové soutěže vstoupí 10. ledna, kdy hrají na půdě Karlovarska B.

2. liga mužů: Jirkov – Slovan Chabařovice 3:1 (24, –21, 23, 17) a 1:3 (-23, 17, –14, –22). Chabařovice: Nedbal, Procházka, Štekr, Pěkný, Anton, Černý, Kučera, Herych, Moník.