Obrovská nula v kolonce výher bije do očí i po sedmém vystoupení volejbalistů Ústí v nové extraligové sezoně. Další porážku si připsali Severočeši v sobotu v Havířově, kde padli 1:3. „Dnes jsme si body zasloužili, ale znovu žádné nevezeme," utrousil zklamaně Miroslav Mooz, ústecký kapitán.


Jeho mužstvo první dva sety ztratilo, ve třetím se však dokázalo vrátit do hry.  V klíčové čtvrté sadě útočili hosté na vyrovnání zápasu a tedy na zisk minimálně bodu, jenže vedení neudrželo a soupeř zápas ukončil. „Vedli jsme 17:14 a bylo z toho 18:20, takto si to tým, který je na koni, nemůže nechat utéct… Chyby nás dělí od soupeřů, bohužel!" pravil vyčítavě Mooz.


„Po dvou prohraných setech jsme se dostali do utkání kvalitním servisem a dobrou obranou na síti v koncovce třetího setu. Bohužel nevynucené chyby a zkažená podání ve čtvrtém setu nás stála zisk bodu," povzdechl si trenér Ústečanů Miroslav Přikryl.


Havířovští byli rádi, že trauma z prohraného třetího setu rychle zažehnali a uhájili všechny tři body. „Věděli jsme, že jsme favority utkání a trošku to na nás dolehlo ve třetím setu, kdy jsme za jasného vedení neuhráli osm balónů v řadě. Ale máme tři body a to je pro nás důležité," oddechl si havířovský trenér Jakub Zvolánek, jehož tým se překvapivě drží na čtvrtém místě za silným trojlístkem Liberec, České Budějovice a Příbram.


Naopak Ústí, které v týdnu vypadlo z poháru, zůstává po sedmi kolech s jediním bodem na posledním místě. Před ním zeje tříbodová propast. Po premiérovém vítězství budou Severočeši pošilhávat za týden ve Starém Městě. „Doufám, že už to vítězství urveme," věří Mooz.

Havířov - Ústí 3:1 (19, 21, -22, 23).
Nejvíce bodů: Kotas 18, Neusser 15, Kramar a Hukel po 11 – Alfonso 16, J. Vodvárka 15, Kořínek 10. Rozhodčí: Pavelek, Trumpeš. Čas: 93 minut. Diváci: 220.
Ústí: Kupilík, Mooz, Alfonso, Mach, Procházka, Vodvárka, libero Bican. Střídali: Kořínek, Kindermann a Pěkný.