„Ráno v půl osmé odjezd, oběd v polních podmínkách, protože jsou restaurace zavřené. A spát budeme v bublině v motelu. Je to organizačně komplikovanější, ale zvládáme to. Jediné co hrozí, že se dozvím z testů na covid nepříjemnou zprávu. „Trneme“ jestli se objeví někdo pozitivní. Hráči jsou ale odolní, někteří už to prodělali, možná jsme všichni imunní,“ dumá šéf klubu Miroslav Přikryl. „Existuje dohoda mezi kluby, že v případě tří a více nakažených hráčů je možnost utkání přeložit. To je ale černý scénář, chtěl bych za každou cenu hrát, pokud to bude možné,“ přeje si Přikryl.

Ústečané by rádi navázali na povedený restart sezony, kdy porazili Kladno 3:0 a získali čtvrtou výhru z pěti úvodních utkání.

„Soutěž se přerušila v okamžiku, kdy jsme byli na vítězné vlně. Měli jsme obavu, jestli se po restartu vrátíme do vítězného modu. Proti Kladnu to výkonnostně nebylo tak jako před lockdownem, ale podařilo se nám zvítězit. Uvidíme, jestli nám to vydrží. Teď jedeme na horkou moravskou půdu, kde se nám nebude hrát dobře. Navíc nám citelně chybí kanadský smečař Lars Bornemann, který si poranil kotník. Bylo by příjemné přivést nějaké body, není to nereálné,“ míní Přikryl, který nečekal tak povedený rozjezd sezony. „Že z pěti zápasů vyhrajeme čtyři, tak takoví optimisté jsme určitě nebyli. Tým vypadá konsolidovaně, je naladěný na společnou chemii.“

Na dvou zápasech ve dvou dnech (pátek – sobota nebo sobota – neděle) každý týden se kluby dohodly, aby dohnaly více jak měsíční skluz způsobený koronavirovou stopkou.

Přikryl v tom problém nevidí. „Hráči s tím počítají, jsou na to připraveni mentálně i fyzicky. Každý den trénují dvoufázově, takže na hale teď tráví víc času, než když se hrálo jen jednou týdně,“ dodal zkušený manažer SKV Ústí nad Labem.