Za celou sezonu uhráli jen čtyři výhry, přesto jim to stačilo k záchraně. Volejbalisté Ústí odvrátili sestup z extraligy v baráži, kde ve třech zápasech přejeli budějovický EGE. „Spadl nám kámen ze srdce. Ústí si extraligu zaslouží," nechal se slyšet šéf klubu Miroslav Přikryl, který už spřádá plány na příští sezonu. Úkol je jasný – postavit silnější tým. V opačném případě by totiž Severočeši měli opět problémy se záchranou.

Původně jste neměli hrát baráž, ale přímo sestoupit…
Roli sehrála diplomacie a zájem ostatních klubů, které nechtěly, aby Ústí zmizelo z extraligové mapy. Byla to zpackaná sezona a promarněnou baráž bych považoval za katastrofu. Dokázali jsme to uhrát, i když volejbal extraligový nebyl. Teď je na nás, jak klub dokážeme ukočírovat. Podpora ze strany města a sponzorů je přislíbená, tak doufám, že budu mít možnost postavit kvalitnější tým. A pokud budou peníze, tak se poohlédnout po posilách i v zahraničí.

Budou hráčské změny razantní?
Nikomu nebudu přes média vzkazovat, že končí. Na 90 % na hřišti neuvidíme Alfonsa, který přerušuje kariéru a jde pracovat do zahraničí, a také Bicana, jehož výkonnost je vzhledem k věku omezená. Někteří hráči pošilhávají po kvalitnějším týmu, ale pokud se podaří sestavit odpovídající kádr, tak by tu rádi zůstali.

O novém trenérovi neuvažujete?
Tato otázka je opět ve hře.  Pokud se najde trenér, který bude mít ochotu podílet se i na sestavení týmu, tak o tom budu přemýšlet. Musíme ale zvážit i finanční možnosti.