„Jsem obrovsky spokojená, že to holky zvládly. Podmínky na přípravu pro nás byly velmi těžké, protože jsme přes Vánoce nedoléčily zranění. Ze sestavy vypadla Votroubková, onemocněla Černá a Havlíčková musela hrát i se zraněním. I proto jsem se zápasů obávala," přiznala trenérka Slovanu Marcela Bromová.

V prvním utkání byla k vidění pětisetová bitva. „Soupeřky začaly lépe, my jsme se hledaly a měly hodně těžké nohy. Do druhého setu jsem ale prohodila postavení a začaly jsme riskovat na servisu, což nám hodně pomohlo. Dostaly jsme se do hry a pak už to byl boj o každý míč. V tiebreaku jsme šly do vedení 3:0 a to už jsme si udržovaly," potěšilo trenérku.

Odveta už pak byla jasnou záležitostí domácích Chabařovic. „Soupeřky fyzicky odešly, od koncovky prvního setu jsme to měly pod kontrolou. Hráčky Bohemians už zápas jen dohrávaly a my jsme byly v klidu," řekla zkušená trenérka a dodala: „Příště hrajeme v Chodově a já tam s holkama bohužel nepojedu. Snad to ale zvládnou a přivezou plný počet bodů," přeje si.

Chabařovice – Bohemians 3:2 (-19, 17, –12, 13, 8) a 3:0 (21, 21, 12) Chabařovice: Výborná, Kapičková, Skružná, Wolfová, Havlíčková, Lukšíková, Pánková, Umanová, Housková.