"Žádné hecování ale neproběhlo. Možná ten první zápas, teď už to bylo v pohodě. Já mám své družstvo, on také. Na Lukáše byla úplně stejná příprava, jako na celý karlovarský tým. Spíš si uvnitř vždycky přeji, aby to bylo hezké utkání," neřešil starší ze souputníků rodinný souboj.

Severočeši sice nebyli vyloženě horším celkem, v každém setu jim však oproti soupeři, který je letos prověřený i Ligou mistrů, vždy něco chybělo. Domácí družina bojovala statečně, jenže když už se jí podařilo dotáhnout manko soupeře, ten v klíčových fázích znovu odskočil.

"Všude jsme byli později, asi byla trochu vidět i svalová únava, která se podepsala i na dynamice naší hry," hodnotil duel s odkazem na náročný program Ústí jeho kouč Lubomír Vašina. "Těch faktorů bylo ale asi víc. Kromě třetího zápasu v pěti dnech třeba i zranění Kobolky, navíc když se úplně nedaří, tak i ta bojovnost, která nás obecně zdobí, není taková," pokračoval.

Svým hráčům však nic nevyčítal. "Kluci se s tím snažili popasovat, rozhodně se na ně nejde zlobit. Je tam kupa věcí, které hrály v náš neprospěch, navíc Vary si to v klidu pohlídaly. Hrály sice profesorsky, ale hrály to, co potřebovaly. Nekazily, nešly zbytečně do risku na servisu, takticky to zvládly skvěle."

Ústí stráví vánoční svátky na čtvrté pozici, po náročném programu, kdy Vašinův celek ničila i marodka, ho čeká další duel až 9. ledna na palubovce Brna. "Mezi svátky budeme normálně trénovat, ale jsem rád, že si kluci trochu odpočnou od zápasové zátěže. Po novém roce do toho budeme moct vlétnout znovu naplno," dodal v naději, že už se mu vrátí i někteří marodi.

Volejbal, extraliga, 15. kolo:
SK Volejbal Ústí nad Labem - Karlovarsko 0:3 (19:25, 20:25, 20:25)
Body Ústí: Parraguairre 14, Borneman 10, Pavlovský 9, Beer 8, Tibitanzl a Koloušek 2, Bartůněk 1
Nejvíce Karlovarsko: Wilson a Wiese 13, Vašina a Indra 9