ÚSTÍ POSÍLIL SMEČAŘ HÝSKÝ Z KLADNA

Bitva jihu proti severu měla očekávaný průběh. Jihostroj porazil ústecký SKV už v 36. vzájemném utkání v řadě.

Budějovická hala uctila před utkáním minutou ticha tragicky zesnulého Martina Jindru, a právě za bývalého hráče Jihostroje domácí celek bojoval. Náhradní nahrávač Emmer nastoupil ke svému prvnímu zápasu v extralize od začátku a společně s univerzálem Gonzálezem táhli domácí k jasné výhře 3:0 (16, 21, 17).

„Soupeř nás jednoznačně přehrál. Rozdíl byl hlavně na útoku a ve stabilnějším servisu, který se nám těžko bránil. Trochu jsme se vyhrabali zpod deky, která na nás padla po prohře s Příbramí, a v jistých momentech jsme se drželi solidním výkonem,“ řekl ústecký trenér Ondřej Žaba.

Jiří Kořínek, kapitán SKV Ústí nad Labem, uvedl, že domácí přehráli jeho tým ve všech herních činnostech. „Musíme smeknout klobouček za to, jak podávají. Na servisu nechybují a my bohužel v posledních zápasem nejsme moc dobří při hře středem. Chtěl bych pochválit naši novou posilu Tomáše Hýského, které odehrál dobré utkání,“ uvedl.

Zkušený 40letý exreprezentační smečař Tomáš Hýský (203 cm), přezdívaný Hyzy, přichází z Kladna.

Osmou výhrou si budějovická parta uhájila třetí místo. „Povedený zápas. Soupeř sice nebyl až tak silný, ale pro nás byl důležitý v tom smyslu, že jsme měli spoustu nových hráčů v zahajovací šestce, kteří zápas zvládli. Byl to trochu risk, ale speciálně nahrávač Matěj Emmer zvládl zápas na dobré úrovni,“ hodnotil střetnutí pro portál cvf.cz duel Andrzej Kowal, trenér VK Jihostroj České Budějovice.

„Odehráli jsme skvělý zápas. Drželi jsme Ústí celou dobu pod sebou a přesně tak by to v domácím prostředí mělo vypadat. Důležité je, že jsme opět potvrdili, že doma máme velkou sílu a dokážeme hrát uvolněně. Jsem rád, že i kluci, kteří tolik nehrají, ukázali kvalitu,“ dodal kapitán vítězů Petr Michálek.

MAXIMEM SOUPEŘEK BYLO JEN 14 BODŮ…

Liberecké hráčky navázaly na čtvrteční vítězství z předehrávky v Olomouci a Sokol Frýdek-Místek porazily s přehledem 3:0 (14, 14, 13). Poražené se nedostaly v žádném setu na 15 bodů.

„Pomohli jsme si servisem, což byl základ a pak jsme všechno ubránili a dohráli, takže velká spokojenost,“ řekl liberecký trenér Libor Gálík, jehož svěřenkyně potvrdily 11 výhrou druhé místo.

„Jsem ráda za vítězství 3:0 a za tři body, a že si zahrál celý tým. Ve výsledku jasný zápas a můžeme jít dál,“ uvedla kapitánka libereckého celku Klára Vyklická.

Soupeřky na výhru čekají od 15. listopadu a čekat a budou dál. „Soupeř byl lepší ve všech herních činnostech a zaslouženě vyhrál,“ uznala kapitánka poražených Veronika Strušková.

„Měly jsme obrovský problém na přihrávce, především v prvních dvou setech. Pak jsme trochu strategii změnily, nicméně i když jsme se dostaly k nějakému i kvalitnímu zakončení, tak nás Liberec vychytal v poli, takže jsme v podstatě neměly jak bodovat,“ dodala hostující trenérka Alexandra Dedková.