Prestižní bitva Ústí nad Labem s Libercem bude mít konečně pořádný náboj a říz. Dukle se dnes nepostaví zoufalý otloukánek, jako tomu bylo v posledních letech, ale sebevědomá parta odhodlaná zvítězit.

Ústečané totiž chytili formu, na kterou ve městě na Labi čekali několik sezon. Bromova družina po barážových mukách letos útočí na play-off. Z posledních pěti kol nestačila jen na mistrovské České Budějovice. Dnes bude chtít potrápit i obhájce bronzu.

„V dobách největší slávy ústeckého volejbalu to bylo hodně emotivní a vyhrocené. My se teď zvedáme a naše předváděná hra by mohla derby opět zdramatizovat. Nechceme si dělat naděje, ale současné výkony nás opravňují k optimismu. Mohlo by se udát malé překvapení, ale spíš je to sen,“ řekl opatrně šéf ústeckého klubu Miroslav Přikryl.

Ústečané větří šanci, ale pozor! Dukla, které v minulé sezoně nevyšel útok na mistrovský hattrick, v letě posílila a s hvězdnými esy Štokrem a Holubcem budí respekt. Letos padla jen ve šlágru doma s Jihostrojem.

„Jsme si vědomi toho, že mají vysoké ambice a tým napěchovaný zvučnými jmény a reprezentanty. Jakýkoliv bodový zisk by nám pomohl k tomu, že bychom se po půlce soutěže drželi na pozicích pro play-off. V to jsme ani nedoufali. Chceme si udržet sebevědomí. Pokud bychom nezískali ani bod, tak porážka po boji mě uspokojí,“ pravil Přikryl.

Liberec ve čtvrtek svedl vítěznou pětisetovou bitvu v Poháru CEV s bulharským mistrem Burgasem, proti kterému musel otáčet z 1:2. „Jsme rádi, že jsme nakonec urvali vítězství. Nebylo to jednoduché,“ vrátil se k poháru liberecký asistent Vladan Merta a směrem k derby dodal: „Ústí drží vítěznou sérii, nehraje špatný volejbal. Oběma týmy prošlo plno hráčů, i trenéři, takže derby bude mít náboj.“

Bitva o krále severu vypukne dnes v 17 hodin.