Ústečtí volejbalisté se v polovině základní části extraligy vyhřívají na osmém místě. O tom se jim před sezonou ani nesnilo. Navíc se jim daří i v poháru, kde mají našlápnuto k postupu do čtvrtfinále. Takhle úspěšnou sezonu ve městě na Labi už dlouho nepamatují. Poslední roky tu bojovali hlavně o záchranu.

„Druhou půlku soutěže jsme začali s týmem ze silné čtyřky. Proti Kladnu jsme nečekali výrazný úspěch, má formu a to se potvrdilo. Prohráli jsme sice 0:3, ale náš volejbal nebyl úplně špatný. Pokračujeme v dobrých výkonech, ale na Kladno to prostě nestačilo,“ vrátil se k poslednímu vystoupení šéf klubu Miroslav Přikryl.

„Pro nás nebylo zklamání, nebyl to žádný propadák. Kádr Kladna je kvalitou jinde a to se projevilo. Spíš je to pro nás motivace, že i proti těm lepším jsme schopní odvést výkon, který by mohl platit na týmy zespoda tabulky.“

Dnes bude SKV usilovat o postup do čtvrtfinále národního poháru proti Odoleně Vodě (začátek v 18.00, vstup je zdarma). Sérii mají Severočeši dobře rozehranou, když do domácí odvety půjdou s výhrou 3:1.

„Z prvního zápasu máme tři body, takže doma nám stačí uhrát jeden bod, tedy dva sety. Předpokládám, že se to povede, i když Odolka se konečně bude chtít chytit. My bychom chtěli proti soupeři ze dna tabulky potvrdit formu a postoupit mezi posledních osm týmů,“ řekl Přikryl.

„V boji o nejlepší čtyřku by nás pak čekalo Kladno a tam se nedá předpokládat postup. Čtvrtfinále by však bylo největším úspěchem v poháru za posledních šest let,“ zdůraznil první muž ústeckého volejbalu.

S dosavadním průběhem sezony panuje na severu Čech velká spokojenost. Hráčské změny proto nejsou na pořadu dne. „Kádr zůstává stejný, další posily nebo změny neplánujeme,“ ujistil Přikryl. Přesto stále plánuje přivést druhého nahrávače.

„Pořád máme variantu doplnění na postu druhého nahrávače, ale to by mělo být zrealizováno až v lednu. Obáváme se totiž zranění Bartůňka, post nahrávače jako jediný nemáme zdvojený. Chceme to vyřešit příchodem nahrávače z nižší soutěže,“ uzavřel Přikryl.