„Je to trochu rozčarování a zklamání, protože v minulých zápasech jsme podávali podstatně lepší výkony a dokázali jsme ukořistit i nějaké vítězství," přiznal trenér Miroslav Přikryl, který během turnaje protočil všechny hráče, ale výsledek se nedostavil. „Pokaždé jsme vydrželi pouze první set, který jsme těsně prohráli a potom se naše hra zhroutila," láteřil Přikryl.

Necelé tři týdny před startem extraligy tak přišel o optimismus, který během přípravy získal. „Mám obavy, že ten náš vysněný boj o play off bude těžký úkol. Tyto týmy nepatří k top špičce, ale je vidět, že jsou o krok před námi," uznal Přikryl. „Ale snad se vrátíme k lepším výkonům."

Ústí potřebuje posílit na pozici druhého nahrávače k Sobkovi a tak šéf klubu přivedl na  zkoušku talentovaného Slováka. „Jeho jméno si zatím nechám pro sebe. Je to mladý hráč, který loni hrál v německé Bundeslize a letos je bez angažmá. Pokud se nám bude líbit, udělám všechno pro to, abychom ho získali. Ale je to i o financích, protože transfery nejsou laciná záležitost."

Přikryl horlivě shání i trenéra. Zrovna včera se s jedním sešel v Praze. „Je z extraligového prostředí a jeho jméno je známé hlavně z mládežnického volejbalu. Už pět šest jednání s trenéry nedopadlo, tak snad  už to vyjde," věří Přikryl, který zatím koučuje s hrajícím asistentem Salonem.