close zoom_in

Buggyra na Red Bull Ringu nikdy nevyhrála - více zde:

Dvojnásobný šampion z Buggyry drží čtvrtou pozici. Průběžně šestý Adam Lacko z MKR Technology zaostává za svým krajanem o 20 bodů. Co přinese bitva na Red Bull Ringu?

Panuje u vás spokojenost se vstupem do letošní sezony?
Vršecký: No, o malinko jsme zrychlili, ale není to o moc, máme co dohánět. Prý jsme ale jediní, kdo zrychlil. V pondělí jsme byli testovat v Mostě novou konfiguraci motoru a jevilo se to velmi dobře. Ještě budeme dělat inspekci motoru a zjišťovat, jestli to nasadíme už na Rakousko, nebo ještě počkáme.
Lacko: Poslední víkend v Nogaru nebyl moc úspěšný. V sobotu jsem nenasbíral ani bod, neděle už byla trošku lepší, ale stejně… Doufám, že budeme dojíždět a sbírat body, to je nejdůležitější. Chtěl bych se v průběžném pořadí posunout zase o stupínek výš.

O víkendu se pojede v Rakousku, kam se šampionát vrací po deseti letech. Jak moc velkou neznámou je pro vás Red Bull Ring?
Vršecký: Některé týmy tam byly testovat před sezonou, my ne. Okruh znám a co si pamatuji, tak  je krátký. Hodně důležitý bude měřák. Z měřáku to bude pořádně nasekané, pak se to natáhne. Tohle je společně s Istanbulem okruh, kde jsme nevyhráli, tak bych byl rád, aby se to změnilo.
Lacko: Okruh znám, závodil jsem na něm jak s cestovními vozy, tak s tahači. Za výhodu to ale nepovažuji. Je to totiž lehký okruh a každý se ho naučí za tři kola. Doufám, že se mi podaří přivézt nějakou medaili.


Naposledy v Nogaru došlo mezi vámi dvěma ke kolizi. Dají se očekávat strkanice i na krátkém rakouském okruhu?
Vršecký: Počkejte, to není tak úplně pravda. Do kolize se dostal Adam s Bösigerem, já jsem se nikoho nedotkl. Nikdo si nechce schválně ničit auto. Doufám, že se nám tentokrát všechny bouračky vyhnou. Přál bych si, aby se normálně závodilo a předjíždělo. S tím předjížděním je to ale v poslední době dost složité, protože startovní pole je hodně vyrovnané.
Lacko: Strkanice jsou normální. Vždycky to přijde z vteřiny na vteřinu, na to nedá připravit. Očekávám, že teď k ničemu nedojde. Důležité je  dojíždět na bodech.